Historia drzwi

Historia drzwi

4 views
0

Najwcześniejsze zapisy to te przedstawione na obrazach niektórych egipskich grobowców, w których są pokazane jako pojedyncze lub podwójne drzwi, każde w jednym kawałku drewna. Kiedyś wierzono, że drzwi są dosłowną bramą do zaświatów, a niektóre drzwi prowadzące do ważnych miejsc były chronione.

Skąd się wzięły pierwsze drzwi?

Najstarsze drzwi zostały wykonane z drewna, takie jak te, o których mowa w biblijnym przedstawieniu świątyni króla Salomona. Wyglądało na to, że drzwi, na których mieszkał Homer, były pokryte srebrem lub mosiądzem. Oprócz drewna oliwnego zastosowano wiąz, cedr, dąb i cyprys. Archeolodzy w Szwajcarii odkryli 5000-letnie drzwi. Starożytne greckie i rzymskie drzwi były albo drzwiami pojedynczymi, drzwiami podwójnymi, potrójnymi, drzwiami przesuwanymi lub drzwiami składanymi. Grecki uczony Heron z Aleksandrii stworzył pierwsze znane automatyczne drzwi w I wieku naszej ery w czasach rzymskiego Egiptu. Miedź i jej stopy stanowiły integralną część architektury średniowiecznej.

Drzwi przesuwne bezramowe

Drzwi przesuwne to rodzaj drzwi, które otwierają się poziomo. Bez problemu można zamontować je na szynie poniżej lub zawiesić na szynie powyżej. Produkty przesuwne są powszechnie stosowane jako drzwi prysznicowe, drzwi szklane, drzwi ekranowe, drzwi szafy lub w samochodach dostawczych. Mechanizm służący do obsługi drzwi przesuwnych nazywa się mechanizmem drzwi przesuwnych. Istnieją dwa standardowe typy, górny lub dolny system toczenia. Oba typy nie mają idealnego uszczelnienia.

Drzwi zawieszone są na dwóch wieszakach wózkowych u góry drzwi, prowadzących w ukrytym szynie; wieszaki przejmują cały ciężar, dzięki czemu drzwi łatwiej się poruszają. Na każdym końcu znajduje się ogranicznik toru, który absorbuje wszelkie uderzenia powstałe w wyniku zatrzaśnięcia drzwi. Drzwi przesuwne bezramowe są bardzo trwałe oraz wytrzymałe – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Mechanizmy są bezpieczne, a dno drzwi jest utrzymywane na miejscu na szynach. Rolki mają również zamki bezpieczeństwa, które zapobiegają zeskakiwaniu drzwi z torów. Dodatkowe funkcje, takie jak miękkie elementy zamykające lub amortyzatory, można dodać, aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia i użyteczność tych produktów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm