Icebraker – bielizna na każdą pogodę

views
0

Firma Icebreaker została założona w 1994 roku. Historia tej firmy związana jest z hodowlą owiec. Jeremy Moon zapoznał się z hodowcą owiec – Brianem Brackenridgem. Brian pokazał Jeremiemu przykładową koszulkę wykonaną w stu procentach z wełny merynosów. Jeremy był zachwycony koszulką, bowiem była ona bardzo lekka i przyjemna w dotyku. Zwrócił uwagę na jej właściwości i niemalże od razu oczarował się nią.  Wówczas zdecydował się na biznes przy użyciu wełny. Na początku klienci nie byli przekonani do firmy Icebreaker, ponieważ przyzwyczaili się do wyrobów syntetycznych, jednak mimo wszystko rozsądek klientów zwyciężył i wkrótce produkty tej firmy trafiły do szerokiego grona odbiorców.

Icebreaker jako pierwsza wprowadziła linię odzieży turystycznej, która w całości opierała się na naturalnej wełnie owiec merynosów. W bardzo krótkim czasie ta firma przewartościowała rynek bielizny termo aktywnej, która wtedy zdominowana była jeszcze przez szybkoschnące włókna syntetyczne. Obecnie oferta firmy Icebreaker jest bardzo szeroka, ponieważ posiadają oni bardzo szeroką gamę odzieży z wełny merino, która przeznaczona jest do różnorodnych aktywności outdoorowych. Firma Icebreaker – http://merino-sklep.pl/firm-pol-1379927090-Icebreaker.html – oferuje nie tylko odzież wierzchnią, ale też bieliznę, części pośrednie garderoby oraz inne elementy. Każdy, kto założy choć na chwilę produkty tej marki z pewnością poczuje różnice. W tych akcesoriach można doświadczyć komfortu, dzięki czemu nie będzie chciało się już ich zdejmować. Icebreaker wykonuje odzież, w której skład wchodzi tylko i wyłącznie wełna merino, ponieważ klienci zachwalają sobie tylko takie produkty. Po te produkty mogą sięgać zarówno osoby dorosłe, jak też dzieci. Na początku niezbyt wiele osób było przekonanych do takich wyrobów, jednak z czasem firma stawała się coraz bardziej znana, dzięki czemu coraz więcej osób o niej słyszało i chętnie sięgali po ich produkty. Siedzibą firmy Icebreaker jest Wellington w Nowej Zelandii, jednak oprócz tego mają oni swoje biura w USA, Kanadzie, Australii, Francji, Niemczech, Szwajcarii oraz Czechach. Obecnie odzież tej marki dostępna jest w ponad 3000 sklepów w 43 krajach.

Produkty oferowane przez firmę Icebreaker są w pełni naturalne, ponieważ wełna merino nie powstawała w laboratorium, ale na stokach gór Nowej Zelandii. Całą produkcję tak naprawdę napędzają owcę, na grzbietach, których rośnie wełna wykorzystywana do wyrobów różnorodnych akcesoriów. Jedną z nadrzędnych zasad tej firmy jest zrównoważony rozwój. Ważne jest to, aby model biznesowy łączył ekologię z ekonomią.