Idealne na święta zapachy do domu

views
0

Święta to specyficzny okres. Kojarzy nam się z prawdziwie domową i rodzinną atmosferą, gdzie spędzamy czas przy suto zastawionym stole. Co się z tym wiąże? Zapachy. Te wydobywające się z kuchni, ale i pochodzące od zielonego iglaka ustawionego w salonie. Jakie aromaty wprawią nas więc w iście świąteczny nastrój?

Jak wprowadzić zapach do domu

Jest na to wiele sposobów. Do najpopularniejszych należą świece zapachowe, których wybór na rynku jest ogromny. Możemy także zastosować kominki do aromaterapii wraz ze specjalnymi do nich olejkami. Poza tym mamy kadzidełka i odświeżacze powietrza, które z łatwością wprowadzą do domowego powietrza nutę miłego dla nosa aromatu. Warto zdecydować się na jeden z tego typu produktów, tym bardziej że wiele z nich stanowi także dekorację miłą dla oka.

Świąteczne nuty zapachowe

Święta to przede wszystkim zapachy ulatniające się podczas pieczenia i gotowania wigilijnych potraw. Wśród nich dominują korzenne nuty przypraw, takich ja np. cynamon, wanilia, goździki, kardamon, gałka muszkatołowa. Dodatkiem do nich są aromaty pieczonych jabłek, skorki pomarańczowej i mandarynek.

Nie musimy się również martwić, jeśli nie jesteśmy biegli w sztuce wypiekania bożonarodzeniowych ciast – na rynku znajdziemy bowiem produkty, którą rozsieją pożądany aromat po naszym domu.

Podobnie jeśli chodzi o choinkę – ta sztuczna, która gości w wielu domach, choć praktyczna, nie posiada uroku w postaci orzeźwiającego zapachu. Ten jest domeną jedynie żywych drzewek, ale świece i olejki zapachowe są w stanie skutecznie go imitować. Wystarczy wybrać produkt o zapachu jałowcowym, świerkowym bądź jodłowym, by domowe powietrze zapełniło się leśną nutą zapachową.

Pachnące dekoracje

Pamiętajmy, że zwłaszcza świece zapachowe, poza przyjemnym aromatem, który uwalniany jest podczas ich spalania, charakteryzują się także wyjątkową dekoracyjnością. Doskonale komponują się z pozostałymi świątecznymi atrybutami, uzupełniając bożonarodzeniową aranżację wnętrza. Warto więc zdecydować się na ich zakup, ponieważ korzyści płynące z ich posiadania zdecydowanie godne są ich ceny. Tym bardziej, że świece – w zależności od swoich rozmiarów – posłużą nam nawet wiele dni po świętach, przedłużających atmosferę na czas noworoczny.