Identyfikacja ze swoim krajem.

views
0

Dzień Dobry! teraz chcę pomyśleć wraz z Państwem nad bardzo ważnym zagadnieniem, jednak za rzadko podnoszonym. Tak więc zastanówmy się nad własnym krajem i naszą ojczyzną. Tak my Polacy musimy się nad tym zastanowić.Czy w świecie laptopów, otwierania granic jesteśmy nadal tak samo powiązani z naszym krajem jak to było przed paroma wiekami?. Sądzę że nie, wydaje mi się również że należy się nad tym pochylić.

Na początku więc pomyślmy nad powodami takiego stanu sytuacji, tak by później móc przystąpić do zażegnania tego problemu, bo myślę że można to tak nazwać.

Więc tak: część z nas opuszcza kraj w pozyskaniu lepszego życia, czyli po prostu w znalezieniu lepszej pracy. Jeśli ją tam (za granicą) wyszuka to zapomina o kraju.

Inną przyczyną opuszczenia kraju, czy też zapominaniu o ojczyżnie jest chęć spotkania się z przyjaciółką która już jest za granicą. Wten czas zapominamy o naszym ojczyźnie na krótko, ale jednak zapominamy.

Następną powodem dla którego wyjeżdżamy jest chęć uzyskania nowych doznań, czy też chęć odkrycia czegoś. Tu mi się nasuwa hasło: ,,cudzego nie znacie a swoje chwalicie”.

W tej części mam zamiar zastanowić się nad ewentualnymi możliwościami odnowienia zatraconych hierarchii wartości, gdzie na czele koniecznie należy zawsze stawiać dobro kraju.

Również należy pamiętać o tym że wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Nie należy zatracać patriotyzmu i chęci bycia do końca życia patriotą (patriota). Nawet sam kościółw czasie mszy(msza) namawia nas do tego.

Świetnym przykładem utrzymania patriotyzmu jest Polonia będąca gdzieś za granicą, tak jak to ma miejsce w Brazylii. Należy również pamiętać by nie wpadać przy tym w skrajność, bo to również jest złe.