Idol – kim on tak naprawdę jest?

1 views
0

Kim dla Ciebie jest idol? Jakie wartości reprezentuje, z czym ci się kojarzy i kogo uważasz za swojego idola, o ile takowego posiadasz? Chyba każda z nas będąc jeszcze dzieckiem i później przechodząc przez okres dorastania i wieku młodzieńczego miał swojego idola lub grupę takich osób. Mogli oni być związani z różnymi dziedzinami życia i uprawiać skrajnie różne zawody (dyscypliny), mimo tego mieliśmy gwiazdy, którymi się zachwycaliśmy, kogo podziwialiśmy i marzyliśmy o tym, by w przyszłości również stać się kimś podobnym jak nasz idol i odnosić sukcesy podobne do niego.

Zazwyczaj gwiazdy wywodzą się z trzech podstawowych nurtów przez nie uprawianych, do których należą: muzyka, film i teatr, a także sport. Zaczynając od muzyki, kogo mógłbyś tam umieścić, kto spełnia twoje kryteria, kto zafascynował cię najbardziej i wywarł na tobie największe wrażenie? Może tą osobą będzie Dorota Rabczewska (Doda Elektroda) – zjawiskowa piękność, której znakomity głos, wspaniała uroda i nietuzinkowy styl bycia zapewniły sukces na skalę ogólnokrajową? A może za idola uważasz Piotra Kupichę i jego zespół Feel, który przez ostatni rok nagrał wiele znakomitych przebojów?

Dalej przyjrzyjmy się aktorstwu, może tam jest twój idol? Na przykład gwiazdy takie jak: Robert De Niro, Pamela Anderson, Arnold Schwarzenegger, Cezary Pazura, Adrianna Biedrzyńska czy Olaf Lubaszenko? A co z gwiazdami sportu, czy którąś z nich uważasz za swojego idola? Może Roberta Korzeniowskiego, naszego najlepszego chodziarza, a może Andrzeja Gołotę, najbardziej znanego polskiego boksera wagi ciężkiej, a może Roberta Kubicę – popularnego kierowcę Formuły 1, a może Adama Małysza – naszego najbardziej utalentowanego skoczka?

Każdy z nas kogoś podziwia, każdy z nas miał lub ma wzór do naśladowania, idola, gwiazdę która mu imponuje i nadaje nierzadko kierunek naszemu działaniu. A kim ona jest dla ciebie?