Internetowa wiedza seo

1 views
0

Przeglądając ostatnio sieć internetową, zwróciłem uwagę na bardzo duży wysyp blogów o seo i optymalizacji sklepów internetowych. To teraz chyba czymś normalnym się stało, iż każdy pozycjoner prowadzi branżowy blog internetowy, na którym zamieszcza swoje artykuły o działaniu algorytmów wyszukiwarek. Ale czy jest to prawda? Przyglądnijmy się bliżej temu zagadnieniu.

Badając dokładniej ten problem zauważyłem, iż wiele blogów seo bynajmniej nie dzieli się wiedzą, ich wiadomości są niejako iluzoryczne. Co prawda podają oni część powszechnie znanych informacji ale w kolejnej części zaraz przedstawiają własne usługi, dzięki którym serwis internetowy może znaleźć się w top 10 wyników wyszukiwania. Inni z kolei podają wręcz nieprawdziwe informacje, strasząc właścicieli stron co też takiego tragicznego potrafi się stać gdy będą indywidualnie pozycjonować własne strony.

Na szczęście istnieje też masa niekomercyjnych blogów, co ich właściciele na prawdę pragną podzielić się zdobytą informacją i doświadczeniem. Jednym spośród takich blogów jest sem blog, w jakim przedstawia on sporo ciekawych tematów z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron serwisów, a także marketingu internetowego. kolejnym jest blog Zgreda.

Jak napisałem takich blogów jest dużo. Jednak jak rozpoznać taki blog? Jakie elementy mogą pokazywać na to, iż nie jest to blog nastawiony jedynie na zdobycie klienta? Otóż jednym spośród takich aspektów jest, to że nie wciskają Ci oni rzadnych usług. Ani jakiejś super optymalizacji Twojej witryny, ani pozycjonowania, ani reklamy adwords, ani co ostatnio jest popularne – komercyjnych materiałów szkoleniowych, czy także samych szkoleń z poziomu seo i marketingu internetowego.

Oczywiście sama chęć pomocy to nie wszystko, liczy się wiedza oraz nie ukrywam, że i czas spędzony w seo stąd odpowiednim środkiem na to aby znaleźć dobry blog jest ustalenie jego autora, najpierw na pio, a następnie na innych forach seo co też on sobą tam reprezentuje. Potem dopiero możemy wpisać w Google np. seo blog giela, seo blog zgreda, seo blog…. i dopiero wtedy odsiać te bardziej przydatne dodając ich kanały RSS do swego czytnika rss, żeby stale być na bieżąco z ostatnimi tekstami na tych blogach. Taka kolejność skutecznie zaoszczędzi nam czas także nie ukrywam, sporo frustracji na skuteczne znalezienie jedynie tych dobrych blogów seo.