Jak dobierać katalogi stron chcąc dodać do nich stronę.

views
0

Gdy już mamy stronę i chcemy aby nasza strona była bardziej widoczna w Internecie, a przede wszystkim aby była łatwiej wyszukiwana przez potencjalnych użytkowników, lepiej jest dodać jej adres do różnych wyszukiwarek internetowych oraz stron z linkami w contencie tzw. precli, a także jak najbardziej do katalogów z adresami stron.
takowych w Internecie znajduje się bardzo wiele, są ich tysiące tysięcy, a może jeszcze duzo więcej.
Ważne jest jednak aby dobrać odpowiednią kategorię zaszeregowania dla swojej strony. Więc np. jeżeli nasza strona jest tematycznie związana z budowlanką, i adres jej planujemy wpisać do katalogu z tematyką ogólną, wtedy szukamy kategorii budownictwo, a nie a nie kategorii związanej z ciastkami.Najlepszym będzie gdy katalog jest mniej tematyczny i jest np. tylko i wyłącznie zbiorem wpisów związanych z turystyką, wówczas szukamy kategorii która jest ściśle powiązana z tematyką naszej strony. Np. Katalog Stron Turystycznych. Podsumowując powyższe gdy chcemy wpisać do katalogu stronę-wizytówkę kurortu wypoczynkowego w takim wypadku szukamy kategorii noclegi i w to miejsce odpowiednio wpisujem y swój adres z opisem. Jeśli schemat zaplanowania kategorii podzielony jest jeszcze bardziej szczegółowo np. pomorze, podhale, wtedy to odpowiednio dopisujemy wpis do kategorii gdzie nasz hotel się znajduje. Istniejące w sieci internetowej katalogi do których warto dodawać adres swojej strony są o dosyć zróżnicowanej tematyce. Są katalogi ogólno tematyczne, jednotematyczne i do tych ostatnich w pierwszej kolejności warto dodać wpis – szczególnie dla świeżej strony. Warto, dlatego że , roboty wyszukiwarek nie znają kategorii przypisania nowej strony, a w tej sytuacji katalog tematycznie powiązany z tematyką naszej strony poinformuje roboty sieciowe najlepiej, gdzie taką stronęmają przypisać sobie w swojej obszernej bazie adresó1).
Reasumując, należy pamiętać o ilości i jakości BL prowadzących do danego katalogu. Poznieważ jeden wpis do katalogu, posiadającego wyższe PR oraz sporo BL z poważnych stron da nam więcej niż sto linków prowadzących do naszej strony z katalogów mało ważnych dla robotów wyszukiwarek.
Inną istotą dodawania adresu swojej strony jest dodawanie do stron preclowych. Jeśli chodzi o wybór, jest to podobne do dodawania do katalogów. Ważnym krokiem dopisywania strony do spisów stron jest etap selekcjonowania katalogów wedle ich ważności – PR oraz ilości i jakości back linków – BL. Podsumowując: czym jest wyższy PR tym lepiej i bardzo istotne jest aby katalog do którego mamy zamiar dodać adres naszej strony posiadał jak najwięcej linków zwrotnych które prowadzą do niego.
Po operacji wpisywania adresu naszej strony zalecane jest podlinkować nasz wpis, czyli umieścić w sieci na innych stronach – link który poprowadzi roboty do tego wpisu w katalogu. Nada to duzej ważności dodanemu wpisowi i zwiększy się prawdopodobieństwo , że roboty sieciowe np. Google szybciej i częściej odwiedzą wpis z adresem strony którą dodaliśmy.
Również istotną rzeczą jest dodanie takiego wpisu, który nie powtarza się we wpisach innych stron, w przeciwnym wypadku dostaniemy od wujka Google Duplicate content i adres naszej strony , a bardziej treść wpisu zostanie przeniesiony do jakichś śmieci i nie będzie istotnym wpisem dla robotów wędrujących po sieci i wyników wyszukiwania.