Jak i z czego zrobić chodnik oraz podjazd

4 views
0

Gdy dom jest już gotowy, a fachowcy, którzy go stworzyli opuścili już plac budowy przychodzi pora na wykonanie odpowiedniego dojazdu do niego. Co prawda w dokumentach on już widnieje, ale w rzeczywistości może to wyglądać różnie. Przeważnie jest to jedno, wielkie błoto lub różne nierówności. Taka sytuacja stwarza, że dotarcie do nowego domu jest czasem bardzo utrudnione. Trzeba zatem zrobić coś, aby droga prowadząca do naszych posiadłości nie straszyła gości, którzy nie długo z pewnością zjadą się na parapetówkę.

Jak tego dokonać

Wygląd domu jak i teren wokół niego jest bardzo istotny, ponieważ jak go widzą ludzie tak o nas myślą. Jeżeli nie będzie odpowiedniego dojazdu czy dojścia, sąsiedzi zapewne pomyślą, że jesteśmy osobami nie lubiącymi kontakty z innymi. A jeśli będzie ładnie i czysto to chętnie będą nas odwiedzać. Usunięcie pozostałości po budowie zajmuje trochę czasu, a następnie można zacząć budować dojazd i chodniczek. Żeby służyły one nam długo trzeba zrobić je solidnie i dokładnie.

Wpierw należy wybrać kilkadziesiąt centymetrów ziemi, aby położony na wierzch materiał nie wtopił się nią. Kolejnym etapem jest utwardzenie podłoża najpierw grubym kamieniem, a im wyżej tym powinien on być drobniejszy. Takie działanie nie dopuści do tego, aby droga się zapadła.

Jaki materiał wybrać

Robiąc chodnik do domu najczęściej wybiera się kostkę brukową, ale zdarza się też, że jest on wysypany po prostu drobnymi kamyczkami, które również ładnie wyglądają. Jeżeli chodzi o podjazd tutaj możliwości jest trochę więcej. Można tu użyć nawet asfaltu lecz nie każdą osobę na niego stać, bo jest to drogi materiał, ale za to bardzo trwały. Musi on być zrobiony przez fachowców i za pomocą odpowiednich sprzętów, a to sprawia, że nie jest to tanie. Inną możliwością jest żwir, który wystarczy tylko kupić, wysypać i wyrównać. Możemy po nim jeździć od razu niż w przypadku asfaltu dopiero po dobie.

Ale ostatnimi czasy stały się modne podjazdy z kostki brukowej. Dzięki niej można sobie stworzyć jakiś wzór lub schemat, który będzie nieco przyozdabiać nasz dom. W sklepach są różne rodzaje kostki, jest ona w rozmaitych rozmiarach i kolorach, a to wszystko sprawia, że każdy podjazd będzie wyglądać inaczej i niebywale.