Jak pergola ogrodowa odmieni przestrzeń przy domu?

Jak pergola ogrodowa odmieni przestrzeń przy domu?

9 views
0

Do niedawna sądzono, że wystarczy kupić kilka mebli ogrodowych, aby w przydomowej przestrzeni stworzyć ciekawe i funkcjonalne miejsce wypoczynkowe. Dzisiaj wiemy, że wybór przypadkowych mebli może sporo nas kosztować. Obecnie przykładamy wiele wagi nie tylko do jakości mebli, ale i ich estetyki. Pragniemy otaczać się pięknymi przedmiotami, które znacząco podniosą nasz komfort. Jednym z takich elementów stanie się pergola ogrodowa.

Nowoczesne pergole ogrodowe

Dawniej pergole kojarzone były z drewnianymi konstrukcjami, po których często pięło się wino lub bluszcz. Dzisiaj pergole to przede wszystkim trwałe, nowoczesne konstrukcje wykonane z tworzyw odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, których zadaniem jest upiększanie ogrodu, ale przede wszystkim skuteczna ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Wolno stojące pergole to interesujące rozwiązanie, kiedy szukamy produktów innowacyjnych i nietuzinkowych. W odróżnieniu od klasycznego parasola pergola ogrodowa zapewni nam tyle cienia, ile tylko chcemy. Jak to możliwe?

Pergola dopasowana do potrzeb

Pergole ogrodowe wznoszone są na profilach aluminiowych – materiał ten jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Konstrukcje projektowane są w taki sposób, aby dzięki jak najmniejszej ilości podpór zadaszyć jak największą powierzchnię.

Jaka pergola okaże się strzałem w dziesiątkę? Możliwości jest naprawdę wiele! Wśród najchętniej wybieranych wymienia się pergole z dachem lamelowym, których elementy mogą obracać się wokół własnej osi o 135 stopni. Użytkownik sam decyduje o ułożeniu lameli – są one sterowane za pomocą dedykowanego pilota. Dach lamelowy w pozycji zamkniętej jest całkowicie wodoodporny.

Drugi rodzaj zadaszenia to dachy wykonane z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie rozwiązanie sprawia, że tkanina jest całkowicie odporna na wnikanie kurzu, promieniowanie UV i na wilgoć.