Jak pisać na klawiaturze bez patrzenia

views
0

Czy można pisać na klawiaturze bez użycia wzroku? Dla większości osób może okazać się to dość zaskakujące, ale odpowiedź na powyższe pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Generalnie rzecz ujmując, użytkownicy komputera dzielą się na dwie kategorie. Po pierwsze, są to osoby, które piszą w sposób dość prosty, tj. przy użyciu tylko i wyłącznie dwóch palców nieustannie spoglądając na klawiaturę, a po drugie, są to użytkownicy, którzy opanowali pisanie bezwzrokowe i te osoby nie potrzebują narządu patrzenia na klawiaturę, aby sporządzić tekst w komputerze.

Jest to umiejętność, która dla przeciętnego człowieka jest dość zaskakująca, jednak okazuje się, że osoby, które spędzają przy komputerze dużą ilość czasu, ponieważ np. mają taką pracę, dość łatwo opanowują pisanie bezwzrokowe, co jest dla nich ogromną korzyścią. To, co jest jeszcze bardziej zaskakujące, to fakt, że osoby, które piszą bez użycia wzroku, jednocześnie nie wiedzą dokładnie gdzie znajdują się konkretne klawisze. Badania przeprowadzone na grupie osób, które opanowały pisanie bez użycia wzroku, wykazały, że osoby te nie potrafiły odtworzyć z pamięci ułożenia klawiszy na klawiaturze. Jak widać, pisanie bezwzrokowe jest dość tajemniczą umiejętnością, którą nie sposób jednoznacznie wytłumaczyć. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to kompetencja bardzo przydatna w życiu, ponieważ komputery stają się coraz bardziej powszechne.

W dzisiejszych czasach nie tylko w każdym gospodarstwie domowym znajduje się komputer, ale także właściwie wszystkie firmy z nich korzystają. Jeśli chcemy znaleźć dobrze płatną pracę, powinniśmy posiadać atut w postaci szybkiego pisania na komputerze. W ten sposób możemy zdobyć przewagę nad innymi osobami, które także szukają pracy na podobnym stanowisku, co my. Podsumowując – szybkie pisanie na komputerze jest umiejętnością, którą jak najbardziej warto rozwijać. Dobrze byłoby nauczyć się takiego pisania na klawiaturze, do którego nie potrzebny jest wzrok, ponieważ wtedy można osiągnąć najwyższą prędkość wprowadzania tekstu do komputera.