Jak urządzić mały salon w mieszkaniu?

Jak urządzić mały salon w mieszkaniu?

14 views
0

Mieszkanie w blokach to z reguły kilka małych pomieszczeń, które nie są łatwe w urządzeniu ze względu na swoją powierzchnię. Jak urządzić mały salon w mieszkaniu, aby było w nim jednocześnie wygodnie i przytulnie? Warto skorzystać z kilku wskazówek, a z przyjemnością będziemy przebywać w pokoju dziennym.

Jak urządzić mały salon – stół

Z reguły w takich mieszkaniach kuchnia oraz salon to jedno, wspólne pomieszczenie. Powierzchnia obu – pokoju dziennego i kuchni – jest tak mała, że wymaga ona połączenia je w jedną całość. W ten sposób uzyskujemy aneks kuchenny z wyjściem na salon. Jak urządzić mały salon aneksem? Przyda nam się stół, który ustawimy w salonie, gdzie będzie można spożywać wspólne posiłki. Stół prosty, bez wymyślnych ozdób, może być modelem składanym, dzięki czemu nie będzie zabierał miejsca, kiedy nie będzie używany. Nie warto go jednak stawiać w kącie, tylko w pobliżu okna, gdzie zapewnimy dostęp do większej ilości światła naturalnego. 

Dobra szafa

Jak urządzić mały salon funkcjonalnie? Postawmy na jedną dużą szafę, najlepiej wykonaną pod zabudowę. Na jej powstanie przeznaczmy jedną ścianę, która może być zabudowana od samej góry do samego dołu. Dzięki temu zyskamy dużo miejsca na schowanie rzeczy, w tym również ubrań, a nie będziemy musieli inwestować w dodatkowe komody oraz małe szafki. Warto pomyśleć o tym, aby na skrzydłach szafy, na całej długości znalazły się duże lustra, które optycznie wpłyną na zwiększenie całego pomieszczenia. Dodatkowo zyskamy miejsce do przeglądania się w dowolnej chwili.