Jak ważne jest dążenie do celu?

views
0

Zastanawiając się nad naszymi przysłowiami jedno z wielu zawsze powtarzała moja babcia lecz nigdy się nie zastanawiałam nad tym co można mieć na myśli przez takie słowa. Ponieważ nikt zazwyczaj nie analizuje każdego słowa z osobna kiedy z kimś rozmawia. W jednym z nich jest odmienione słowo pościel, każdy te przysłowie zna. Lecz czy to jest prawda?


Gdybyśmy dosłownie to brali do siebie to każdy by miał idealne zaścielone łóżko przed snem a przecież nie o to tutaj chodzi. Zastanawiając się głębiej moim zdaniem chodzi właśnie  to by nie przespać całego swojego życia (tak po za tym jeszcze nigdy porządnie się nie wyspałam jak miałam wykrochmaloną pościel, wszystko jest wtedy takie sztywne i idealnie ułożone).

Życie nie ma być idealne, życie ma być zwariowane, szalone, pełne szczęścia. Należy wiedzieć że jak w życiu sobie zrobisz tak będziesz mieć. Jak sobie uszykujesz tak sobie zjesz. Jeśli się postarasz i poświecisz więcej czasu na przygotowanie to będziesz jak ta kanapka  będziesz mógł się delektować smakiem przyjemności lecz najpierw musisz poświęcić jej trochę czasu. Dużo ludzi chciałoby odpowiedz przyszła od razu. To tak nie działa.

Kiedy zaczęłam trenować bieganie miałam zaledwie czternaście lat, wtedy nie zwracałam uwagi na to czy jestem dobra czy nie ponieważ nie znałam nikogo kto by trenował bieganie ze znajomych w moim otoczeniu. Jak to mówią z kim przystajesz takim się stajesz więc załapałam bakcyla do biegania i trenowałam przez ładnych parę lat. Każdy co mnie podziwiali widzieli tylko wyniki nie widzieli ciężkiej pracy którą wkładałam w ćwiczenia każdego dnia.  To były moje przygotowania, rezultaty były widoczne dopiero po paru latach. To był w ten czas mój cel do którego dążyłam. Jestem pewna że tak wygląda ze wszystkim, czy jest to sport, praca czy odchudzanie do wszystkiego jest potrzebny czas. Należy tylko wiedzieć co się chce robić, jak wyglądać i do tego dążyć. Efekt przyjdzie sam.