Jak wybrać suknię na ślub cywilny?

6 views
0

Czy suknia ślubna na ślub cywilny powinna być biała? Czy może być długa i wytworna, jak te na ślubie kościelnym? Jak dobrać krój i kolor? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

W ciągu ostatnich kilku lat ślub cywilne zyskują na popularności. Coraz więcej par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego. Widać również rozwój trendów w kierunku szycia sukien ślubnych w kolorze białym. Stylizacje znane ze ślubów kościelnych przenikają do ślubów cywilnych.

Zdecydowanie częściej Panny Młode wybierają krótkie sukienki w różnych fasonach. Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem zważywszy na to, że taką sukienkę można następnie w prosty sposób wykorzystać na inne okazje, przerobić, zafarbować lub ozdobić koronką lub innymi dekoracjami. Zyskujemy tym sposobem piękną sukienkę, którą możemy założyć na imprezę lub uroczystość.

Kobiety z figurą o kształcie klepsydry będą dobrze wyglądać w rozkloszowanych kopertówkach lub sukienkach odciętych w talii z delikatną górą. Kobiety o prostej budowie przypominającej literkę I powinny postawić na delikatne marszczone suknie podkreślające biust i talię. Z kolei te posiadające sylwetkę jabłka mogą z powodzeniem założyć odcięte sukienki ala tunika ze zwiewnych materiałów. Taki fason zakryje niedoskonałości figury. ( Szukając pomysłu na to jak schudnąć warto zajrzeć do tego artykułu )

Jeśli chodzi o ślub cywilny powinniśmy wybierać sukienki proste i skromne. Nie zaleca się wyboru fasonów imprezowych np. z głębokimi dekoltami, wyciętych lub bardzo krótkich oraz prześwitujących.

Wybór sukni na ślub cywilny jest wbrew pozorom prostszy – w urzędzie możemy pozwolić sobie na nieco odważniejszy ubiór i zaszaleć z dodatkami i unikniemy atmosfery niestosowności. Z tergo względu warto zastanowić się nad wyborem takiej sukni, która odzwierciedla nasz charakter i podkreśli ważność jednego z najważniejszych w życiu dni.