Jak wybrać suszarkę do rąk?

3 views
0

W miejscach użyteczności publicznej, gdzie znajdują się ogólnodostępne toalety, niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich suszarek do rąk. Choć często wiele firm i restauracji korzysta przede wszystkim z podajników do papieru złożonego w formie listków, to jednak suszarki do dłoni w nowszych formach robią się coraz bardziej popularne. Dlaczego jednak wiele osób uważa je za gorsze rozwiązanie? Jak wybrać odpowiednią suszarkę, która pozwoli na higieniczne oraz bezpieczne, a także szybkie suszenie rąk przy niskich kosztach eksploatacji sprzętu?

Przede wszystkim do wyboru są dwa rodzaje sprzętów: suszarki do rąk stworzone z plastiku oraz metalowe. W oczywisty sposób to te drugie są bardziej wytrzymałe oraz mają większe możliwości, jeśli chodzi o długoletnią eksploatację przy dość niskich kosztach. Trzeba pamiętać o ich regularnym czyszczeniu oraz serwisowaniu, jednak nadal pozostają bardziej wytrzymałe na uszkodzenia niż sprzęty plastikowe. Co więcej, przy częstym wykorzystaniu mają również dłuższą żywotność, a także zużywają o wiele mniej energii.

Wiele osób uważa – zresztą poniekąd słusznie – że suszarki do rąk stworzone są w sposób nie do końca zachowujący higienę korzystania z nich. Rzecz jasna jest to sprawa umowna, ponieważ w przypadku taniego sprzętu nie ma mowy o wysokiej higienie i ochronie zarazków. Krążące powietrze wprawia w ruch bakterie, zachowując je w korzystnych warunkach wewnątrz opakowania suszarki, a to sprawia, że zarazki przenoszone są przy każdym suszeniu na dłonie kolejnej osoby. Z tego powodu warto zadbać, aby kupowane przez nas suszarki do rąk miały wysokiej jakości filtry. Zazwyczaj wiąże się to z wyższą ceną danej suszarki, jednak przekłada się również na jej lepsze działanie oraz o wiele bardziej higieniczne warunki. Szczególnie istotne jest to tak, gdzie podawane są posiłki, a także we wszystkich miejscach skupiających osoby chore, np. w przychodniach lekarskich czy szpitalach.

Istnieją obecnie dwa typy mechanizmów do suszarek do rąk, które można zakupić w ramach odpowiedniego sprzętu. Przede wszystkim klasyczny mechanizm pozwala na wprowadzenie rąk pod powierzchnię nawiewu, gdzie znajduje się fotokomórka. To ona uruchamia działanie suszarki, kierując na dłonie strumień ciepłego powietrza. Drugi rodzaj również działa na fotokomórkę, tutaj jednak suszenie jest o wiele bardziej wydajne i skuteczne – chodzi o suszarki kieszeniowe. W ich przypadku wkładamy ręce do mechanizmu, który reaguje wypuszczeniem ciepłego strumienia powietrza – ten jednak nie kieruje się tylko na jedną stronę dłoni, ale otacza je w całości.