Jak zadbać o muzykę na weselu?

4 views
0

Elementem decydującym o tym, czy zabawa weselna będzie udana czy nie jest zapewne muzyka towarzysząca gościom w zabawie. To od niej zależą nastroje gości i pary młodej. Trzeba być świadomym faktu, że muzyka jest najważniejszą częścią wesela. Dlatego zespół weselny powinno się dobrać z należytą starannością.

Orkiestra jest od zawsze najlepszym towarzyszem gości weselnych. Członkowie grupy stają się wodzirejami imprezy, rozmawiają z gośćmi i organizują ciekawe zabawy. Dbają o prawidłowy przebieg wesela, inicjują oczepiny i toasty i nieustannie podgrzewają atmosferę. Dlatego wybór zespołu muzycznego jako organizatora muzyki na weselu jest tak chętnie dokonywany. Orkiestra przygrywająca na imprezie weselnej to już prawdziwa tradycja. Dobry zespół weselny to taki, który ma rozwinięty repertuar i gra wiele piosenek. W ich spisie nie powinno zabraknąć klasycznych utworów weselnych i ponadczasowych przebojów. Dobrze, jeśli wokaliści podejmują się śpiewania w innych językach i mają wyćwiczony dobry akcent.

Na żywo czy z płyty?

Porządna orkiestra zawsze gra na żywo, na kilku różnych instrumentach. Profesjonalna grupa ma również przynajmniej dwóch wokalistów. Każda świetna kapela prowadzi całą zabawę i ma w składzie osobę, która przybiera na czas imprezy postać wodzireja. Dobry zespół muzyczny można też poznać po tym, że pracuje na profesjonalnym sprzęcie i jest otwarta na niezwykłe wymagania klientów. A te powinny być wysokie. Wesele ma być w końcu zabawą dla państwa młodych i ich gości. Muzyka musi odpowiadać wszystkim, nie może też zabraknąć ulubionych utworów pary młodej, rodziców i bliskich. Dlatego każdy, kto planuje wesele winien jest dokładnie przeanalizować z zespołem listę piosenek. Organizatorzy imprezy weselnej muszą też ustalić z orkiestrą częstotliwość i długość przerw, ramowy rozkład zabawy oraz przedyskutować wszystkie sprawy organizacyjne i logistyczne.

Kompetencje

Doświadczona orkiestra może kosztować od dwóch do nawet ośmiu tysięcy złotych. Za dodatkowe granie na poprawinach trzeba zapłacić o połowę lub trzy czwarte ceny więcej. Większych kosztów można się spodziewać również gdy organizatorzy planują aranżację muzyczną błogosławieństwa w domu, czy też granie na mszy świętej lub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Oczywiście, kapela to nie jedyne rozwiązanie problemu muzyki na imprezie poślubnej. Zawsze można zamówić wokalistę-wodzireja, który będzie śpiewał do wcześniej nagranego podkładu, bądź samodzielnego DJ-a, który oprze zabawę na gotowych nagraniach. Większość par młodych mimo wszystko woli wybrać zespół muzyczny. Jest to uzasadniony wybór, w końcu orkiestry weselne gwarantują najlepszą zabawę.