Jak zadbać o swoje ciało, by zachwycało?

Jak zadbać o swoje ciało, by zachwycało?

views
0

Siedzący tryb życia, zła dieta oraz brak sportu to najwięksi wrogowie naszego ciała – mówią lekarze i specjaliści z dziedziny dietetyki. Współcześnie coraz więcej osób boryka się z nadwagą oraz problemami z nadmiarem tłuszczu – wpływają one nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie. Chcąc poradzić sobie z tym kłopotem warto holistycznie podejść do naszego ciała i działać na wielu poziomach.

Zmień złe nawyki!

Podstawą w walce z nadwagą i tłuszczem jest oczywiście zmiana nawyków żywieniowych. Zamiast silnie przetworzonego pożywienia stawiajmy na świeże warzywa i owoce, które dostarczą do naszego organizmu moc witamin i mikroelementów. Ważnym składnikiem diety będą także produkty zbożowe i naturalne źródła białka. W diecie nie może zabraknąć dużej ilości płynów – najlepiej naturalnej wody niegazowanej, herbaty. Unikać należy produktów silnie słodzonych, tłustych.

Medycyna pomocna przy walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Współczesna medycyna oferuje nam dzisiaj wiele zabiegów, które pozwolą na skuteczną i wyrównaną walkę z tkanką tłuszczową. Jednym z najczęściej polecanych zabiegów jest kriolipoliza Cooltech, która pozwala na bezbolesne usuwanie komórek tłuszczowych. Jak to możliwe?

Kriolipoliza to metoda polegająca na wychładzaniu tkanek tłuszczowych. Poprzez niskie temperatury możliwe jest uśmiercanie komórek tłuszczowych. W wyniku zamrożenia lipidy z takich komórek przedostają się do układu limfatycznego, kolejno zaś są usuwane z organizmu. Kriolipoliza działa niezwykle precyzyjnie – niszczy ona wyłącznie komórki tłuszczowe. Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania czy specjalistycznych badań. Aby móc wykonać ten zabieg skóra nie powinna być uszkodzona, podrażniona czy posiadać zmiany.