Jak zorganizować wesele dla najmłodszych

1 views
0

Każda para młoda musi stawić czoło decyzji, co zrobić z najmłodszymi podczas wesela. Organizacja czasu dla dzieci nie jest prosta. Maluchy szybko się męczą i stają się śpiące, matki natomiast nie mogą czuć się swobodnie i bawić, gdyż muszą się zajmować swoimi podopiecznymi. Oczywiście para młoda może zadecydować, że przyjmie gości bez dzieci. Jest to rozwiązanie sytuacji, jednak troskliwe mamy mogę martwić się o swoje pociechy i nie w pełni korzystać z zabawy.

 

Jeśli jednak para młoda wie, że będzie gościć najmłodszych, warto by pomyślała o nich już podczas wybierania sali. Dobrze wtedy zwrócić uwagę, czy w okolicy lokalu jest jakiś ogródek, lub plac, gdzie dzieci będą mogły się bawić. Dobrym do tego miejscem jest dom weselny Legionowo, gdzie młodzież może się swobodnie poruszać w środku jak i na zewnątrz budynku. Sala tego domu weselnego pozwala również na zorganizowanie kąta dla najmłodszych gości, gdzie będą mogli spędzić czas z rówieśnikami i bawić się w swoim gronie. Powinno się pomyśleć o zorganizowaniu stołu, który będzie odpowiedniej wysokości, podobnie krzesła powinny być dopasowane do wzrostu dzieci. Można także poprosić kucharzy, aby podali dostosowane do dziecięcych potrzeb posiłki, na przykład przystawki, które są tak podzielone, że dzieci nie będą mieć problemu z ich konsumpcją. Zakątek dla maluchów powinien być w takim miejscu, aby rodzice mogli je obserwować z każdego miejsca sali.

Jeśli jednak państwo młodzi nie bardzo orientują się, jak to wszystko zorganizować, zawsze mogą zatrudnić tak zwanego animatora, który zajmie się dziećmi podczas wesela. Jest to wykwalifikowany opiekun, który zatroszczy się o pociechy, a rodzice będą mogli swobodnie się bawić na weselu mając swoich podopiecznych w zasięgu ręki. Oczywiście, zatrudnienie osoby, która zajmie się organizacją czasu dla najmłodszych, wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jednak jeśli w rodzinie jest dużo dzieci, dobrze o tym pomyśleć, gdyż widok zadowolonych gości rekompensuje wszelki trud włożony w organizację wesela.