Jakie prześcieradło wybrać?

Jakie prześcieradło wybrać?

22 views
0

Komfort naszego snu to bardzo istotna kwestia. Dlatego warto o nią dbać. Wiele zależy od wyboru prześcieradła. Jest to tak samo istotny element, jak pościel, kołdra czy poduszka. Na rynku kupić można dwa najpopularniejsze typy prześcieradeł – z gumą oraz bez. Oba modele mają swoje wady, a także zalety. Warto dowiedzieć się, na jakie prześcieradło najlepiej postawić.

 

Prześcieradła bez gumki do sypialni

 

Każdy powinien dbać o wygodę swojego snu, bowiem to, jak się wyśpimy, uwarunkuje nasze samopoczucie za dnia. Dlatego jednym z podstawowych elementów wpływających na jakość naszego snu jest prześcieradło. Kupno właściwego prześcieradła warto rozpocząć od wyboru rozmiaru, materiału, a także konkretnego modelu. Okazuje się, że prześcieradła z gumką o wiele lepiej przylegają do materaca. Ponadto nie powinno zsuwać się w czasie snu, co jest częstym problemem. Dodatkowo taki typ jest o wiele lepszą opcją dla osób śpiących niespokojnie. Warto dodać, że prześcieradła jersey z gumką, tak samo jak prześcieradła zrobione z satyny, powinny prezentować się estetycznie, a gumka będzie prawie niewidoczna. Należy też podkreślić, że dzięki rozciągliwej gumie, która została umiejscowiona w szwie pozostaje ono przez całą noc w prawidłowym miejscu. Jednakże dość sporą wadą modeli z gumką jest trudność w ich założeniu. Nierzadko ta kwestia zniechęca ludzi do zakupu takiego prześcieradła.

 

Prześcieradła bez gumki mają także sporo zalet. Takie modele przede wszystkim łatwiej jest prać w pralce automatycznej, bowiem nie powinny zwijać się oraz nie wciągają wszelkich ubrań do środka. Dlatego są cenione przez wiele osób na całym świecie. Ponadto bardzo dużo ludzi uważa, iż prześcieradła bez gumki prezentują się bardziej elegancko. Z innej strony wymagają one nieco regularniejszego poprawiania na powierzchni samego materaca. Oprócz tego dość często rolują się oraz ściągają w czasie zmiany boku podczas snu, co nierzadko powoduje u ludzi dyskomfort. Sporym atutem takiego prześcieradła jest to, iż można je ściągnąć jednym pociągnięciem z łóżka. Jeśli mowa o samym wyborze prześcieradła, wszystko zależy od prywatnych preferencji. Zarówno model z gumką, jak i bez ma swoje walety oraz zalety. Dlatego każdy powinien przeanalizować, co oczekuje od danego prześcieradła.