Kabiny prysznicowe, – jaką wybrać.

2 views
0

Nieraz zastanawiamy się czy wybudować swoją przestrzeń do kąpieli czy może zakupić kabinę w hipermarkecie? Zawsze chcemy zaoszczędzić, ale czy warto wydać pieniądze na plastikową kabinę wyprodukowaną w Chinach? Na to oraz inne pytania postaram się odpowiedź w tym artykule, który z pewnością pomoże Ci dokonać prawidłowego wyboru i ocenić swoje rzeczywiste potrzeby zakupu tego luksusu.

Weźmy pod uwagę zwykłego użytkownika domu często korzystającego z prysznica. Na poczet artykułu zainspirowałem się moją dziewczyną, która nie wyobraża sobie życia bez codziennego prysznica, nie mówiąc już o tym, że trwa on nie krócej niż 40 minut. Komfort zapewnia jej kabina kupiona w zwykłym hipermarkecie za około 900 zł, czyli jedna z tańszych. Jest ona fajnie zaprojektowana, posiada bogaty panel sterujący oraz system masaży i wiele innych ciekawych funkcji.  Budowa i montaż do banalnych nie należą, ale na szczęście odpowiedni hydraulik np. hydraulik Katowice potrafi szybko i dokładnie poskładać taką kabinę i oczywiście dobrze ją uszczelnić, co przekłada się później na szczelność i suchą łazienkę po zewnętrznej stronie kabiny. Oczywiście możemy sami spróbować zmontować taką kabinę, ale najczęściej skończy się to porażka, będzie ona nieszczelna i cieknąć. Musimy pamiętać, że fachowcy posiadają doświadczenie, które usprawnia ich pracę a my najczęściej takiego nie mamy. Koszty usługi nie przekraczają 300 zł, co z resztą nie jest dużym wydatkiem w stosunku do nerwów i stresu, jakie mogą nas spotkać przy samodzielnym montażu takiego rarytasu.

Zupełnie inna historia jest z kabinami prysznicowymi, które sami sobie zaprojektujemy, i ułożymy np. ścianę z kafelek, do tego jakieś zasłony albo szklane drzwi czy coś podobnego, wówczas musimy się liczyć z wydatkiem ponad tysiąca złotych a do tego dojdą koszty robocizny, nie mówiąc już o panelach sterujących i innych bajerach gdzie generowane są dodatkowe koszty. Oczywiście po zakończeniu realizacji efekt może być bardzo ciekawy, ale niestety każda usterka takiej kabiny może kończyć się wyburzaniem i kuciem, co dodatkowo generuje nowe koszty, a zatem eksploatacja takiej kabiny na pewno będzie znacznie droższa.

Zanim zakupimy odpowiednią kabinę zapytajmy fachowca o rade, co i jak najlepiej zakupić do naszego domu, tak by eksploatacja danego urządzenia oraz korzystanie z niego sprawiało nam największa przyjemność a koszty były jak najniższe, bo chyba każda, nawet zamożna rodzina szuka oszczędności i nie lubi usterek w swoim domu.