Komu nie podoba się naturalne linkowanie?

views
0

W świetle tego, co utrzymuje Google, jedynym „legalnym” sposobem na pozycjonowanie naszej strony internetowej jest naturalne linkowanie. Co to oznacza dokładnie – nie wiadomo, ale w środowisku SEO przeważa opinia, że to są zapewne te odnośniki, które umieszczają inni webmasterzy na swoich stronach, bez naszej ingerencji.

Oczywiście, jeśliby brać powyższe zalecenia Google’a na poważnie, to pozycjonowanie jakiejkolwiek strony internetowej nie miałoby najmniejszego sensu, bo i po co, skoro się samo w naturalny sposób „wypozycjonuje”, jeśli serwis będzie na to zasługiwał.
Spróbujmy jednak przeanalizować przypadek pozycjonowania najbardziej zgodnego ze wspomnianymi wytycznymi. Jak pozycjonować, żeby nie narazić się na filtr lub ban?

Przede wszystkim, należy zrezygnować z SWL-i. Jakichkolwiek. Poza tym nie powinno stawiać się stron zapleczowych o niskiej jakości. O spamowaniu for internetowych i blogów za pomocą automatów nie wspominając.

Ww. czynności nie powinno się wykonywać, jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie pozycjonowanej witryny. Teraz nadszedł czas na to, co specjalista SEO może robić, by poprawić pozycję swojej witryny. Opublikowanie dobrego, rzeczowego artykułu wraz ze stosownym odnośnikiem na stronach z tekstami przedstawicieli tzw. dziennikarstwa obywatelskiego, powinno zostać uznane przez Google jako pozytywne źródło linków. Pozycjonowanie wybranej strony za pomocą linku w stopce postów, które dodajemy na zaprzyjaźnionym forum, czy też umiarkowane katalogowanie stron do dobrych moderowanych katalogów z pewnością przyczyni się do poprawy pozycji naszej strony.

I to właściwie wszystkie naturalne, a właściwie bliskie naturalnych działania jakie możemy podjąć, w celu pozyskania wartościowych linków.