Konizacja szyjki macicy

Konizacja szyjki macicy

6 views
0

Konizacja szyjki macicy jest zabiegiem bezpiecznym, rzadko wywołującym powikłania, w związku z czym nie ma do niej większych przeciwwskazań. Konizacja jest wykonywana w celach diagnostycznych i leczniczych, dzięki niej możemy ustalić, czy zmiany ujawnione w badaniu cytologicznym są efektem stanu zapalnego, czy rozwijającej się choroby nowotworowej.

Zabieg konizacji szyjki macicy pozwala pobrać z macicy materiał, który poddaje się badaniom histopatologicznym, w celu ustalenia, czy w macicy nie rozwija się nowotwór np. rak szyjki macicy. Najczęstszym wskazaniem do tego badania są nieprawidłowe wyniki cytologiczne, dysplazja nabłonka czy nieprawidłowy obraz histopatologiczny.

Konizacja szyjki macicy-przebieg zabiegu

Zabieg konizacji szyjki macicy polega na precyzyjnym wycięciu fragmentu tkanki z pochwowej części macicy. Zabieg ten jest przeprowadzany pod znieczuleniem miejscowym lub ogólnym w przypadku starszych pacjentek, które mają problemy kardiologiczne. Po konizacji kobieta może spodziewać się obfitych krwawień, ropnych upławów lub wyższej niż standardowo temperatury ciała takie objawy mogą się utrzymywać maksymalnie kilka dni.

Szpital Medfemina we Wrocławiu

Szpital Medfemina jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt służący do przeprowadzania wszelkich zabiegów i operacji ginekologicznych. Medfemina zapewnia najlepsze warunki pobytu, pełne bezpieczeństwo podczas zabiegów oraz troskliwą opiekę ze strony lekarzy i pielęgniarek. Sprawdźcie naszą ofertę – szpital.medfemina.pl.