Konserwacja nart

Konserwacja nart

7 views
0

Przed wyjazdem i po każdym wypadzie na narty warto sprawdzić stan swojego sprzętu i poddać go odpowiednim naprawom, jeśli jest taka potrzeba oraz konserwacji. Regularne, sezonowe sprawdzanie nart jest podstawowym obowiązkiem każdego poważnie podchodzącego do jazdy narciarza.

Koszt podstawowych usług – serwis narciarski Kraków

Cena podstawowego przeglądu nart w zależności od wybranego serwisu może się wahać od pięćdziesięciu do nawet kilkuset złotych. W usłudze tej dostępne jest między innymi ostrzenie nart, smarowanie ręczne lub mechaniczne, sprawdzenie i ewentualne poprawienie wiązań itp.

Odpowiednie przygotowanie nart jest warunkiem bezpieczeństwa na szlakach zjazdowych. Nie można więc patrzeć na koszt napraw, czy konserwacji jeśli okazują się one niezbędne. Oszczędzanie na bezpieczeństwie jest wysoce nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Co oferuje serwis narciarski?

Serwis narciarski Kraków oferuje wiele przydatnych usług, które pomogą doprowadzić sprzęt do stanu używalności. Proponowane usługi będą się różnić ze względu na porę roku, rodzaj i stan nart.

W serwisie można się spotkać między innymi z propozycją:
– ostrzenia nart, na co składa się wyrównanie ślizgów, tłoczenie struktury,szlifowanie krawędzi tarczami ceramicznymi lub diamentowymi, smarowanie i szczotkowanie ślizgów,
– regeneracja nart, na którą składa się uzupełnianie ubytków w ślizgach i wszystko co zostało wymienione przy okazji wyliczania elementów usługi ostrzenia nart,
– wygrzewanie nart – w pokrowcu, które trwa do 3h oraz w komorze trwające aż 24h. Wygrzewanie ma za zadanie rozpuszczenie smaru bazowego i jego głębokie wniknięcie w ślizgi. Ma to umożliwić temperatura o wysokości 55 stopni.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na serwis narciarski Kraków

Dobry serwis narciarski

To taki, który posiada wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowaną obsługę, która będzie w stanie w należyty sposób zająć się całym narciarskim sprzętem – nie tylko nartami. Czynności związane z ręcznym lub maszynowym smarowaniem nart, z ich ostrzeniem, uzupełnianiem ubytków czy też wygrzewaniem – to wszystko powinno być znane każdemu serwisantowi. Dobry sprzęt to jedno, ale profesjonalnie wyszkolona obsługa to drugie.

Nie warto oddawać swojego sprzętu do miejsc z kiepską lub żadną opinią – chęć oszczędzenia pieniędzy może w tym wypadku nie bardzo popłacać, a późniejsze efekty mogą zepsuć nie jeden wyjazd. Narty w Krakowie powinny być przyjemnością, a nie czasem zamartwiania się o swój awaryjny, tępy sprzęt, za który dało się tak dużo pieniędzy, że trzeba było oszczędzić, wybierając kiepskiej renomy serwis.