Korepetycje online – tanie i modne.

views
0

Dzisiaj, dzięki dynamicznemu rozwojowi technologi, korepetycji można udzielać i pobierać za pośrednictwem internetu. Jest to pod względem techniczny łatwe i bez problematyczne. Coraz więcej komunikatorów internetowych umożliwia dwustronną wymianę audio i video, na niektórych platformach jest to całkowicie darmowe, np.: google plus albo Youtube. Wystarczy, że komputer wyposażony jest w kamerę i połączony jest z internetem, wystarczy standardowe łącze i takie wyposażenie umożliwia komunikację dwustronną audio i video – czyli wymianę dźwięku i obrazu. O tym jak najszybciej to zorganizować można przeczytać klikając link poniżej.

W prawdzie przez internet bardzo trudno jest zweryfikować kwalifikacje i rzeczywiste intencje osoby podającej się za nauczyciela, ale ta metoda ma też dużo plusów. Można mieć dużo bardziej swobodny stosunek do sprawy, co jest ważnym warunkiem nauki, wiedza jest w internecie i można z niej skorzystać, w przypadku korepetycji online istnieje większa wolność wyboru, oraz żadne sprawy emocjonalne zachodzące pomiędzy nauczycielem i uczniem nie są ważne, uczeń może sobie pozwolić na swobodną ocenę nauczyciela, nauczyciel nie ma możliwości wywierać presji emocjonalnej na ucznia, dotyczącej np.: wyboru dalszej drogi.

Korepetycje online to również większy wybór nauczycieli, oferty mogą pochodzić z całego obszaru, w którym funkcjonuje znany obu stronom język, (w przypadku nauki języka obcego dobrze jest wziąć korepetytora obcojęzycznego) a cena  jest coraz niższa bo ofert jest coraz więcej.

Poza tym, co jest również bardzo ważne internet znacznie zwiększa obszar na którym funkcjonują uczący się i nauczający, komunikacja zachodzi pomiędzy ludźmi znacznie od siebie oddalonymi, w czasie nauki przez internet wytwarza się nastrój podróży a podróże kształcą, obie strony, oprócz głównych zainteresowań pozyskują jeszcze wiedzę o miejscu przebywania swojego ucznia albo nauczyciela, o geografii, kulturze, o aktualnym stanie socjalny regionu, w którym przebywa adwersarz.

Korepetycje online zapewniają również podróż, która tez kształci, wprawdzie podróż jedynie wirtualną.

Bogdan Kondracki