Korzyści zdrowotne bambusa

views
0

Jednym z odnawialnych zasobów bambusa są jadalne pędy bambusa, które wyrastają z kłącza. Właściwie pandy odkryły, że liście bambusowe i pędy są niezwykle dobre w ich diecie wieki temu, zanim to jeszcze zrobiła ludzkość. Pamiętajmy, że bambus jest w rzeczywistości najwyższą trawą, która jest znana człowiekowi.

Uniwersalność tej trawy jest ogromna, ponieważ ma niewyobrażalnie wielką liczbę zastosowań – meblarstwo, pałeczki, maty, rolety, maszty łodzi, kosze, wędki, naczynia do gotowania i żywność, zwłaszcza popularna w kuchni azjatyckiej.

Po kwietniowych deszczach pędy bambusa zaczynają wyrastać z głównego bambusa. Mogą być one konsumowane i należy je wyciąć zanim urosną na wysokość 30 cm. Warto również, że zimowe pędy są smaczniejsze, ale trudno je pozyskać. Bambusy obficie rosną w Azji i Indonezji, w tym regionach są tradycyjnym przysmakiem i warzywem, ale szybko zyskują popularność także w innych regionach. Puste zagłębienia, znalezione w większej łodydze bambusa, mogą być używane do gotowania ryżu oraz zupy. Dzięki nim jedzenie zyskuje bardziej subtelny i charakterystyczny smak. Ale pamiętajmy, że pędy bambusa nie tylko dodają różnorodności i wyjątkowego smaku potrawie, ale również mają wiele korzyści zdrowotnych.

Przede wszystkim mają bardzo mało kalorii i są bogate w błonnik. Jedna filiżanka plasterków bambusa ma zaledwie 13 kalorii. Udowodniono, że jeśli osoby otyłe będą jeść od 50 g do 100 g pędów bambusa dziennie przez 10 dni, mogą znacznie schudnąć.

Ze względu na wysoką zawartość błonnika, bambusy mogą skutecznie poradzić sobie nawet z najbardziej uciążliwymi zaparciami. Pomagają też w dobrym trawieniu i pobudzaniu naszego układu odpornościowego. http://thehighlifestyle.pl

Pędy bambusa są również bogate w potas. Stabilizują nasz poziom cholesterolu i skutecznie chronią przed rakiem jelita grubego. Potas pomaga również skutecznie obniżyć i utrzymać dobre ciśnienie krwi.

Pędy z bambusa są również dobrym źródłem selenu i 17 innych aminokwasów i potasów, w tym wapnia, magnezu, fosforu, potasu, sodu, miedzi, manganu i żelaza.

Pędy z bambusa są również bardzo dobre na problemy z oddychaniem, zaburzenia miesiączkowania i walce z nicieniami.

 Serdecznie zapraszam na stronę: http://thehighlifestyle.pl