Kosmetyki w pielęgnacji ciała

views
0

Współczesny świat urody to szeroki asortyment kosmetyków, z których większość z nas korzysta niemal codziennie. Jakie kosmetyki wykorzystujemy najczęściej do pielęgnacji skóry?

Jednym z tych najbardziej popularnych kosmetyków do pielęgnacji ciała jest mydło. Powstaje ono z kwasów tłuszczowych otrzymanych z tłuszczów zwierzęcych lub z utwardzonych olejów roślinnych. Wykorzystane w trakcie kąpieli mydło pomaga usunąć brud oraz martwe komórki naskórka. Innymi kosmetykami stosowanymi tak powszechnie w dzisiejszych czasach są kremy. Ich podstawowym składnikiem jest olej roślinny, np. olej z migdałków lub masło kakaowe. W zależności od zawartości tłuszczu kremy można podzielić na tłuste, półtłuste oraz kremy na dzień. Znane są też kremy nawilżające oraz kremy odżywcze, które mają dostarczyć skórze tak ważnych dla jej atrakcyjnego wyglądu składników, jak witaminy i składniki mineralne. Do pielęgnacji skóry wykorzystywane są również pudry, które powstają z surowców naturalnych lub mineralnych. Są one idealnym sposobem na zamaskowanie plam lub wyprysków pojawiających się na skórze.

W trosce o atrakcyjny wygląd skóry wykorzystywane są również mleczka kosmetyczne, czyli emulsje służące do oczyszczania suchej i wrażliwej cery. Zazwyczaj znajdują się w nich składniki roślinne, np. wyciąg z rumianku, ogórka lub też z kiełków pszenicy. Innym kosmetykiem przydatnym w pielęgnacji skóry są maseczki kosmetyczne, które są dostępne w hurtownia kosmetyczna online i mogą powstawać z różnych składników. W zależności od składu maseczki takie mogą mieć bardzo różne zastosowanie. Warto zatem pamiętać, by maseczkę dobrać odpowiednio do rodzaju cery. Oczyszczającą i przeciwzapalną maseczką jest ta przygotowana z rumianku. W oczyszczaniu skóry może okazać się wyjątkowo skuteczna maseczka cytrynowa, natomiast maseczka herbaciana ma doskonałe właściwości ściągające. W celu odżywienia skóry można natomiast sporządzać maseczki z truskawek, drożdży oraz takich owoców, jak morele czy banany.