Kuchnia dla każdego

1 views
0

Obowiązujące w dekoracji wnętrz tendencje do zabudowy sprzętu kuchennego, ukrywania zmywarki albo lodówki pod frontem w kolorze szafek, czy popularne rozwiązanie montowania płyty indukcyjnej sprawdzają się zarówno w przestronnych jak i niewielkich kuchniach. W każdej z nich zabudowa sprzętu będzie spełniała odmienne funkcje.
Razem czy osobno?
W większości piekarniki elektryczne montowane są oddzielnie, co oznacza, że płyta umieszczona jest najczęściej nad samym piekarnikiem i oddzielona warstwą blatu. Takie rozwiązanie zwłaszcza w przypadku zastosowania płyty indukcyjnej optycznie powiększa kuchnię, ułatwia przyrządzanie potraw oraz sprawdza się w kuchniach w stylu minimalistycznym. Całkowite schowanie sprzętu w kuchni nie będzie jednak możliwe, ponieważ o ile zabudowanie lodówki i zmywarki polega na ukryciu jej pod frontem szafki, tak w przypadku piekarnika z uwagi na system chłodzenia przez szybę, taka zabudowa nie jest możliwa. Wybór rodzaju piekarnika będzie ograniczony jeśli w budynku nie ma instalacji gazowej, zawsze jednak w sferze naszego wyboru będzie leżeć producent, wygląd samego piekarnika, a przede wszystkim jego funkcjonalność.

Nowoczesne i retro
Odpowiedzią na najnowsze potrzeby rynku i nowoczesną linię jest whirlpool piekarnik wielofunkcyjny z technologią „SzóstyZmysł” . Lustrzana szyba sprawia, że taki piekarnik w połączeniu z elegancką płytą indukcyjną nie tylko może optycznie powiększyć każdą kuchnię ale nadaje jej szyku i wyjątkowego charakteru. Dla osób ceniących bardziej tradycyjne wnętrza w stylu angielskim idealnym rozwiązaniem będzie kuchnia gazowa z palnikami..

Jeśli spędzasz dużo czasu w kuchni dobrze zastanów się nad jej wyposażeniem. W małych mieszkaniach, w których nie ma miejsca na jadalnie, posiłki spożywane są z reguły właśnie w kuchni. Warto więc zadbać o to, aby początek każdego dnia rozpoczynał się właśnie od zjedzenia śniadania w przytulnej i domowej atmosferze.