Kuchnia w stylu glamour – jakie meble wybrać?

Kuchnia w stylu glamour – jakie meble wybrać?

4 views
0

Kuchnia to pomieszczenie szczególne. Przy wyborze mebli powinniśmy kierować się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Wydawać by się mogło, że błysk, blichtr i przepych charakterystyczne dla stylu glamour kłócą się z praktycznością, jaka ma nadrzędne miejsce w kuchennych aranżacjach. Mimo obaw o to, czy lśniące powierzchnie i dekoracyjne akcenty sprawdzą się w wymagającym, kuchennym środowisku, warto przyjrzeć się bliżej eleganckim meblom w stylu glamour. Jakie meble pozwolą Ci uzyskać olśniewający efekt w kuchni?

Efektowna kuchnia w stylu glamour

Podstawą stylu wnętrzarskiego uwielbianego przede wszystkim przez kobiety jest wysoki połysk, biżuteryjne zdobienia, lustrzane dekory, czystość i jasne barwy, wśród których dominują złoto, srebro, biel, pudrowy róż i szarość. W takiej kuchni nie może zabraknąć dużego, kryształowego żyrandolu, eleganckiego stołu i krzeseł z miękkim obiciem, stalowych albo miedzianych naczyń wyeksponowanych na haczykach. Nie ma tutaj miejsca na przypadek i nieprzemyślane rozwiązania – kuchnia w stylu glamour to mozaika starannie dobranych elementów, które składają się na perfekcyjną całość.

Jakie meble?

Szukając mebli do kuchni w stylu glamour, zrezygnuj z ciężkiej, drewnianej zabudowy. Bardziej niż lite drewno sprawdzą się tutaj lekkie płyty MDF o lakierowanej na wysoki połysk powierzchni. Zamiast ciemnych kolorów wybieraj białe, kremowe lub pastelowe odcienie, które optycznie powiększą przestrzeń. Nie musisz martwić się, że niemal lustrzana tafla będzie niepraktyczna. Wysokiej klasy producenci oferują meble wykonane z odpornych płyt, którym nie straszna jest wysoka temperatura, wilgoć i chlapiący tłuszcz. Aby zabudowa prezentowała się nienagannie, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć ją miękką ściereczką nasączoną w płynie rozpuszczającym tłuste zabrudzenia. Stylowe i odporne meble znajdziesz w sklepie gama-sklep.com.pl.