Kupno używanego samochodu

views
0

Chętni na kupno samochodu używanego bardzo często rozpoczynają poszukiwania od internetowych stron ogłoszeniowych jakich jak gratka samochody , moto pl, automoto pl, czy dolnośląska autogiełda.Pozwala to wstępnie obejrzeć i przemyśleć zakup konkretnego samochodu. Autogiełda pl pozwala na przeglądanie oferty przed komputerem bez konieczności wychodzenia z domu.

OBOP ocenia , że w perspektywie 4-6 lat liczba sprowadzanych z zagranicy używanych pojazdów drastycznie spadnie. Według niektórych specjalistów coraz więcej osób w Polsce będzie mogło sobie pozwolić na zakup samochodu w salonie.

Serwisy motoryzacyjne takie jak Dolnośląska Autogiełda specjalizujące się w ofertach i anonsach kupna-sprzedaży, swoje podstawowe usługi udostępniają za darmo.Opcje dodatkowe takie jak wyróżnienie oferty na stronie głównej portalu są odpłatne.

Najczęściej wybieranymi autami są Audi,VW,Opel,BMW,Mercedes,Skoda oraz marki japońskie.Oczywiście większość używanych samochodów pochodzi zza naszej zachodniej granicy czyli z Niemiec, następnie z Francji, Holandii i Belgi, a także z Austrii i Czech.

Dobre własności trakcyjne Skody Fabii – rewelacyjne zawieszenie elektrohydrauliczne wspomaganie, systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego, znakomite silniki, to właściwości auta cenione przez klientów. Koncern z Czech w ostatnich latach notuje wzrost sprzedaży w stosunku do lat ubiegłych.

Mimo tak dużej ilości samochodów wbrew pozorom nie jest łatwo wyszukać dobry wóz z drugiej ręki.Często trzeba się mocno naszukać aby wyszukać sensowną ofertę.W auto komisach auta są dość drogie i potencjalni kupujący obawiają się że są „odpicowane”

Najczęstszymi błędami popełnianymi przez poszukujących auta jest kierowanie się ceną.Czasami jest lepiej dołożyć pparę złotych ale kupić samochód z pewnego źródła lub sprawdzony przez zaprzyjaźnionego fachowca.Giełdy samochodowe umożliwiają przeprowadzenie takiej usługi na miejscu przez swoich fachowców

Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na nowe auto. Używane pojazdy są znacznie tańsze, więc wielu ludzi tam kieruje swoja uwagę. Giełda samochodowa to od lat popularne miejsce handlu samochodami używanymi. Po spełnieniu kilku warunków, taki zakup może być również udany.