Kursy – szansa kariery dla młodych matek

views
0

Liczba ofert kursów dokształcających skierowanych specjalnie dla młodych rodziców jest zatrważająco niska, a wręcz nie istnieje wcale. Okres urlopu macierzyńskiego to czas, który rodzice najczęściej poświęcają tylko dziecku. Warto jednak znaleźć również chwilę dla siebie i zainwestować w swoje wykształcenie.

Urlop macierzyński nie muszą być czasem zawodowo straconym. Doskonałym sposobem na podniesienie swoich kwalifikacji są kursy i szkolenia, które proponuję Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Jest to oferta skierowana do osób, które chciałyby sprofilować swoje zawodowe kwalifikacje. To idealny pomysł dla młodych rodziców.

Kursy, które oferuje WNPiD nie są czasochłonne. Program zajęć rozpisany jest na dzień bądź dwa. Terminy spotkań również ustalone zostają wcześniej. Te czynniki pozwalają na wcześniejsze zaplanowanie dnia, w którym odbędzie się kurs.

Powrót do pracy dla rodziców po rocznej przerwie związanej z urlopem przeznaczonym na wychowanie dziecka nie musi oznaczać degradacji w pracy. Można być to czas spędzony na nauce i dokształcaniu – czas inwestycji we własną przyszłość. Kursy to oferta ciekawa, ponieważ w skondensowany sposób przekazana zostaje sprofilowana wiedza. Prowadzący skupiają się na praktycznym wymiarze kursu tak, by treści zaprezentowane w czasie spotkania były użyteczne w codziennej pracy. Zajęcia prowadza praktycy, którzy na co dzień wykorzystują prezentowaną wiedzę. Umożliwia to również dialog praktyków, czyli kursantów ze specjalistami z danej dziedziny.