Lubostroń – galeria, która zaistniała na rynku

Lubostroń – galeria, która zaistniała na rynku

1 views
0

Choć w mniejszych miejscowościach otwarcie galerii handlowej nadal elektryzuje społeczność lokalną, w największych polskich miastach mamy już do czynienia ze swego rodzaju przesyceniem.

Coraz bardziej wymagający klienci wcale nie chcą kolejnych niemal identycznych centrów handlowych i nawet, jeśli przez pierwsze tygodnie tłumnie je odwiedzają, zaraz potem zdają się o nich zapominać. Galeria handlowa Lubostroń w Krakowie na Ruczaju potrafiła jednak zaistnieć na rynku, a o jej sukcesie można mówić nie tylko w kontekście samej dzielnicy, ale również miasta Krakowa rozumianego jako całość.

Już jej wygląd zasługuje jednak na to, aby poznać ją bliżej. Gdy budowana jest galeria handlowa, jej twórcy zwykle dążą do tego, aby była ona widoczna już z daleka. Tymczasem tu mamy do czynienia z godnym pochwały poszanowaniem dla okolicznych, pięknych terenów zielonych. Nie mamy wrażenia, że galeria je zawłaszcza albo, że odbiera im znaczenie. Doskonałe wrażenie pogłębia obecność rozwiązań skupiających uwagę rodzin takich, jak choćby planowane w najbliższym czasie ogródki jordanowskie.