Makijaże świata

1 views
0

Od dawna wiadomo, że kobieta to, płeć piękna czuje się jak ryba w wodzie w świecie mody. Dzięki zastosowaniu ciekawych sztuczek wizażystów ze przeciętnej, szarej myszki można stworzyć prawdziwą królewnę. Nic tak nie poprawia nastroju jak idealnie dobrany makijaż.Przez lata moda ta ewoluowała w taki sposób, że teraz bez problemu można wybrać i zrobić najładniejsze dzieła sztuki. Internet jest kopalnią wiedzy, gdzie w szybki sposób można znaleźć całe mnóstwo pomysłów na make-up wpisując w wyszukiwarkach słowa galeria makijaży.

Do pracy, na przejażdżkę czy chociażby do sklepu można zrobić tzw. makijaż naturalny, lub też nazywany makijaż codzienny, który jest niemalże niewidoczny, ale podkreśla wszystkie pozytywne cechy urody, a chowa mankamenty. Wystarczy zastosować dobry korektor, podkład, cieliste cienie, tusz dający niezbyt mocny efekt i bezbarwny błyszczyk, a zabłyśniesz.

W ciepłe dni, kiedy natura budzi się do życia, można wykonać makijaż kolorowy. Na powiekach można wymalować zachwycające tęcze barw, które przyciągną niejedno spojrzenie. Natomiast jeśli dopadnie Cię sły humor w pochmurne dni również można w ten sposób skutecznie poprawić sobie humor.

Dla dla Pań, które dobrze czują się w otoczeniu egzotycznych klimatów i w tej sytuacji można coś wybrać. Makijaż orientalny, czy też makijaż indyjski rewelacyjnie podkreśli czarujące oczy i nada uwodzicielskiego wyrazu, któremu mało kto się nie oprze. Ten rodzaj przeznacza się w szczególności kobietom o dość przyciemnionej karnacji.

Najbardziej popularne są ponad wszystko makijaże okazjonalne. Przeznacza się na nie najwięcej czasu, ale wynik jest zazwyczaj zniewalający. Makijaż studniówkowy, makijaż wieczorowy albo makijaż panny młodej to wątki, które na buzi niejednej Pani wywołują rumieniec. Musi być perfekcyjny, wprost opracowany właśnie dla jego posiadaczki.

Idealnym momentem, aby pójść na całego jest Nowy Rok i różne bale z nim związane, które w tym rozrywkowym czasie są organizowane prawie wszędzie gdzie się da. Makijaż sylwestrowy to idealny czas na całkowity błysk. Diamenciki, błyszczący pył, sztuczne rzęsy i piękne fryzury to wszystko tworzy niepowtarzalny look, który jest w pełni przyjmowany tylko tej wyjątkowej nocy.

Kolejne okresy i style rządzą się swoją modą makijaży.W obecnych czasach wszystkie koncepcje się wymieszały, jednak na głównej pozycji jest makijaż pin-up, makijaż Emo oraz makijaż kocie oczy (smoky eyes). Te trzy cuda zawojowały rynek kosmetyczny, a ich wykonanie jest bardzo proste.

Czy trzeba malować całą twarz, aby wyglądać oszałamiająco? Właśnie, że nie! Wystarczy zrobić makijaż ust lub makijaż oczu, aby całą uwagę skierować właśnie na nie i uwydatnić ich prawdziwy błysk.