Mama pod modowym obstrzałem

2 views
0

Jak się ubierać i jak tego nie robić? Co na siebie wkładać przy okolicznościach masywnych ramion lub braku kobiecych wcięć, a czego srodze unikać? Mniej i bardziej domorośli, medialni styliści bezwzględnie oceniają garderobę Polek, nie oszczędzając nawet tych rodaczek, które – będąc w ciąży – czują się nie jak płeć piękna, ale jak dorodny tir.

Jesteśmy pod ciągłym obstrzałem i nieważne, jak bardzo deklarujemy garderobianą ignorancję na korzyść wiary w wyższe wartości – wygląd ma znaczenie. A ciąża? Ciąża to nie choroba, więc stan błogosławiony nie zwalnia z dbania o siebie i nie usprawiedliwia mało atrakcyjnej prezencji. Bo mit, że na „ciężarówki” powinno się chuchać i dmuchać już dawno upadł. Mamy nie są już tylko „kwitnące”. Mamy powinny być seksowne!

Gustowna odzież ciążowa, łącząca przyjemne z pożytecznym bielizna, modne i wygodne buty – to tylko jedne z wielu propozycji, jakie przyszłym i obecnym mamom oferują skoncentrowane na ich potrzebach sklepy. Ale to nie wszystko, bo na kompletując ciążową garderobę nie wolno zapominać o pociechach. Odzież dziecięca dopasowana stylem do outfit’u mamy, wózki dziecięce w kratkę Burberry czy nawet kosmetyki dla niemowląt wzorowane na bestsellerach wielkich koncernów. Nowoczesna mama nie może ignorować potrzeb swojej pociechy, a poza tym – każdą, stylową kreację najlepiej jest prezentować w modnym tandemie, czyli… w parze z gustownie odzianym bobasem.

Owszem, to wszystko brzmi jak szalony bełkot telewizyjnego stylisty, który dzień – zamiast od filiżanki kawy i lektury poważnej prasy – rozpoczyna briefem plotek o modzie i seansem archiwalnych nagraniach z wybiegów. Ale w tym szaleństwie jest metoda! Metoda poświadczona przez opinie specjalistów, którzy sugerują, żeby obecne i przyszłe mamy celebrowały macierzyństwo i nie spychały swoich potrzeb na margines. Bo zadbana mama, to mama szczęśliwa. A odzież ciążowa, wózki dziecięce czy nawet pieluszki wielorazowe to nie tylko konieczny zakup, ale i świetna wymówka do urządzenia rajdu po wyprzedażach.