Poprawia krążenie krwi, przyśpiesza wchłanianie się krwiaków pourazowych, przemianę materii, odżywia i upiększa skórę.
Dłonie masażysty pomogą nam zwalczyć stres i poprawią samopoczucie.Masaż klasyczny to zespół różnych wykonywanych technik, które przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe, a także na układ krążenia, nerwowy, nawet na narządy wewnętrzne. Rodzajów masażu jest wiele.
W gabinecie możesz poprosić o zabieg relaksacyjny, pobudzający, leczniczy, kosmetyczny czy sportowy. Różnią się one technikami stosowanymi podczas ich wykonywania.
– Przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadzam dokładny wywiad z pacjentem – mówi Agnieszka Jarosińska, technik masażysta z Zielonej Góry. – Pytam o wiek, wykonywany zawód, przebyte choroby, kobiety o ciążę i miesiączkę. Takie wstępne rozpoznanie jest bardzo ważne, pozwala dostosować rodzaj masażu dokładnie do potrzeb pacjenta.
– Wstępna rozmowa jest niezbędna, aby dobrze dobrać rodzaj zabiegu i nie wyrządzić komuś krzywdy – przekonuje masażystka. Mocniej masuje się mężczyzn, delikatniej kobiety. Dwa najpopularniejsze rodzaje masażu to relaksacyjny i pobudzający. Różnią się one techniką.
– Na przykład dla osób, które wykonują pracę fizyczną, a więc fryzjerów czy sprzedawców doskonały będzie masaż intensywniejszy, który dobrze wpłynie na obolałe po całym dniu mięśnie. Osoby spędzające cały dzień za biurkiem wymasowane zostaną delikatniej, masaż będzie bardziej rozluźniający, relaksacyjny, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka szyjnego kręgosłupa – tłumaczy.
Technik wykonywania masażu klasycznego jest kilka. Są to: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciski, wibracje, roztrząsanie, rolowanie, oklepywanie. – Masaż zawsze rozpoczynamy i kończymy głaskaniem. Dobrze jest natłuścić dłonie olejkiem, aby dłonie łatwiej posuwały się po skórze – mówi Agnieszka Jarosińska.
– Masaż pleców zawsze zaczynamy od kości krzyżowej obejmując cały kręgosłup, przesuwamy dłonie w kierunku głowy, zahaczamy o ramiona i biernie wracamy w liniach pachowych. Wtedy nie masujemy, tylko delikatnie, wzdłuż ciała, cofamy dłonie z powrotem do kości krzyżowej – wyjaśnia. Żeby zabiegi przyniosły efekt, musimy skorzystać z 10-15 masaży.
Prawidłowo wykonany masaż powoduje podwyższenie temperatury skóry. Pod wpływem dotyku dochodzi do przekrwienia masowanego obszaru ciała, tkanki podskórnej i mięśni, zwiększa się szybkość przepływu krwi.
– Masaż powoduje szybsze dostarczenie tkankom niezbędnych substancji odżywczych. Dzięki niemu następuje szybsze usuwanie zbędnych produktów przemiany materii oraz obniżenie napięcia mięśniowego. Jest to związane z podwyższeniem temperatury w masowanych tkankach – tłumaczy Jarosińska.
Zabieg przyspiesza nasz wypoczynek po wysiłku fizycznym.
Zapraszam więc do mojego gabinetu.
Proszę także o kontakt telefoniczny, postaram się pomóc w każdej sytuacji, jak tylko będę mogła.
Classic – Agnieszka Jarosińska
ul. Kazimierza Wielkiego 9/4 Zielona Góra
Masaz.zgora.pl