Modny łańcuszek z zawieszką na lata

6 views
0

Nic tak nie dodaje uroku i nie rozświetla kobiecej twarzy, jak delikatny, perfekcyjnie wykonany makijaż i lekki jak mgiełka łańcuszek na szyi. Marzysz o takim łańcuszku?
Nic dziwnego, to biżuteria delikatna i pełna uroku, a czy wiesz jak ją wybierać, by jak najdłużej się nią cieszyć?


łańcuszki
Modne ostatnio łańcuszki są tak cieniutkie, że gdyby nie ich blask, byłyby niezauważalne. Królują na kobiecych szyjach piękne tak, że można się w nich zakochać. To naprawdę bajeczna biżuteria, która wcale nie jest droga, a dzięki dyskretnej uniwersalnej formie, zapewne nigdy nie wyjdzie z mody.
Najtrwalsza jest biżuteria wykonana ze szlachetnych metali – srebra, złota, platyny – taki łańcuszek posłuży ci przez bardzo długie lata. Jednak złoty lub platynowy łańcuszek z zawieszką może kosztować majątek. Jeśli cię na niego nie stać, a chcesz mieć coś szlachetnego – wybierz łańcuszek ze srebra – wyroby z tego kruszcu są relatywnie tanie, a równie trwałe i szlachetne, jak złote.

Wybierając srebrny łańcuszek damski, zwróć uwagę na to, czy w całości wykonano go ze srebra, czy jest to model posrebrzany. Równie wnikliwie przyjrzyj się zawieszce. Zrób zakupy u renomowanego jubilera, a jeśli zdecydujesz się na inne źródła, zwróć uwagę na elementy wymienione poniżej.

  • Po pierwsze: cena

Srebrna biżuteria nie jest droga, ale znacznie droższa od biżuterii posrebrzanej, lub wykonanej ze stali jubilerskiej. Jeśli wybrany łańcuszek wyda ci się podejrzanie tani, nie kupuj go w ciemno bez sprawdzenia próby kruszcu.

  • Po drugie: jubilerskie stemple

Biżuteria ze szlachetnych metali znakowana jest stemplami. Jeśli przy zapięciu łańcuszka, wewnątrz jego oczek i na zawieszce dostrzeżesz słowo „Sterling” możesz mieć pewność, że to srebro najwyższej próby – najczystsze i najbardziej wartościowe. Jeśli oznaczenie to lub dowolne inne wskazujące na próbę, znajduje się jedynie na zapięciu, lub zawieszce – zwiększ czujność, bo może to oznaczać, że sam łańcuszek wcale nie został wykonany ze srebra.

  • Po trzecie: barwa metalu, miękkość, test utleniania

Zwróć też uwagę na barwę metalu. Biżuteria srebrna ma chłodną barwę i z reguły nie błyszczy się tak, jak posrebrzana. Jeśli barwa poszczególnych elementów łańcuszka jest wyraźnie różna – możesz mieć do czynienia z łańcuszkiem wykonanym z elementów srebrnych i posrebrzanych.

Jeśli możesz zrób też próbę miękkości metalu. Srebro jest miękkie i łatwo je porysować, ślady zostawiają na nim nawet zarysowania paznokciem.

Możesz też spróbować prostego testu z chusteczką higieniczną. Jeśli przeciągniesz po niej zapięciem srebrnego łańcuszka, zawieszką bądź dowolnym innym elementem, na chusteczce powinien pozostać ciemniejszy ślad. Jeśli go nie ma – możesz mieć podejrzenia co do autentyczności srebra.

Uzbrojona w taką wiedzę możesz wyruszyć na zakupy i poszukiwanie zakupowych okazji. Jeśli jednak chcesz mieć stuprocentową pewność co do jakości kupowanej biżuterii – zrób zakupy u renomowanego jubilera.