Na co zwracać uwagę, wybierając działkę pod budowę domu?

Na co zwracać uwagę, wybierając działkę pod budowę domu?

views
0

Grunty inwestycyjne to nie tylko świetny sposób na ulokowanie kapitału w swoją przyszłą działalność gospodarczą, ale również idealny sposób na znalezienie swojego wymarzonego miejsca na ziemi, w którym można wybudować wymarzony dom. Tylko czym się kierować przy wyborze najlepszego gruntu?

To jest najbardziej istotne przy wyborze gruntu pod budowę domu?

Istnieje wiele czynników, na które koniecznie należy zwrócić uwagę, aby wybrać działkę najlepszą pod budowę domu. Tu zawsze przede wszystkim uwzględnić czynniki takie jak:
-lokalizacja,
-stan okolicznych dróg,
-bezpośrednie otoczenie,
-wielkość działki, układ oraz ukształtowanie,
-obecność przyłącza do mediów,
-sytuację prawną.

Wybór działki pod budowę domu jest decyzją na długie lata (nierzadko także zakup ten finansowany jest ze środków kredytowanych), dlatego też powinna być ona starannie przemyślana w każdym, nawet tym najbardziej błahym aspekcie. Dopiero analizując wszystkie czynniki, możemy podjąć najlepsze decyzje odnośnie zakupu danego gruntu. Takiej decyzji więc nie należy podejmować zbyt pochopnie, pod wpływem nadmiernych emocji czy okazji cenowej, bowiem okazać się może, że wcale nie będzie to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, a bardziej strzał w kolano.

Jakie są najlepsze grunty inwestycyjne?

Jeśli chodzi o przeznaczenie gruntu do budowy domu, to najlepszym momentem na rozpoczęcie jego poszukiwań jest okres jesienny. W czasie ponurych jesiennych dni, potencjalny nabywca danego gruntu nie będzie mamiony atutami przyrody, będąc w stanie obiektywnie ocenić stan działki, zauważając tym samym jej mankamenty, które znacznie mogą utrudnić nawet jej użytkowanie.

Kolejną ogromną korzyści z kupowania działek inwestycyjnych w okresie jesiennym, również możliwość znacznie szybsze do załatwienia wszelkich formalności z tym związanych (a jest ich naprawdę bardzo dużo). Dzięki załatwieniu wszelkich formalności w okresie jesiennym czy nawet zimowym, śmiało będzie można rozpocząć prace nad budową domu już wczesną wiosną, co daje ogromną przewagę czasową nad sytuacją, w której grunt inwestycyjny nabywany jest o innej porze roku. choć oczywiście z budowy domu z oczywistych względów nie należy się spieszyć, to jednak załatwienie wszelkich formalności znacznie szybciej ma ogromne atuty.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – grunty inwestycyjne