Na cóż dekorator w aranżacji?

views
0

Z różnych względów ludzie chcą bądź nie chcą zatrudniać dekoratora wnętrz. Jeżeli jesteś zdecydowanym przeciwnikiem zwracania się o pomoc do profesjonalistów i wolisz wykonywać pewne rzeczy sam, to przygotuj się na to, że aranżacja nowego pomieszczenia może się dla Ciebie okazać nie lada wyzwaniem. Na pewno wiele się w trakcie tego nauczysz. Co najbardziej wpłynie jednak na efekt końcowy? Tak naprawdę dostępność finansowa jest ważna, ale nie najważniejsza. Twoje pokoje będą wprost zależne od Twojej osobowości oraz od stopnia wygody, jaki sobie na co dzień cenisz. Zupełnie inaczej pokoje urządzi wesoły ekstrawertyk, nienawidzący fałszu i zakłamania, a jeszcze inaczej osoba cicha, zamknięta w sobie, uduchowiona i poszukująca inspiracji.

Podczas urządzania naszego nowego gniazdka mamy do wyboru bardzo wiele stylów (zobacz tu). Możemy postawić na antyk, orientalny, tradycyjny, nowoczesny – możemy również zmieszać je w taką całość, by ciekawie, a jednak harmonijnie ze sobą współgrały. Najważniejsze jest to, byś w swoim własnym mieszkaniu mógł poczuć się pewnie. Ludzie budują domy właśnie dla poczucia bezpieczeństwa – jeżeli sobie tego nie zapewnisz, cały twój wysiłek pójdzie na marne.

Co ciekawe, najważniejszym parametrem, dającym Ci właśnie bezpieczeństwo jest kolor – to od niego zależy, czy będziesz czuł się spełniony we własnych czterech ścianach, to on decyduje również o Twoim samopoczuciu. Mając źle dobrany kolor będziemy czuć się bez przerwy zmęczeni oraz nie będziemy mieć żadnej motywacji ani energii.

Ludzie czerpią swoją siłę z koloru – mogą bowiem potrzebować żywiołowości, jakie mogą im dać dodatki w kolorze ognistej czerwieni. W chwili, w której ktoś zamknąłby ich w pomieszczeniu pełnym szarości, najprawdopodobniej będą nie tylko męczyć się w domu, ale również niechętnie do niego wracać. Przez kolor człowiek może wyrazić siebie – swój charakter, swoją osobowość, swoje pragnienia. Warto poznać samego siebie po to, by tak udekorować mieszkanie, aż będziemy się w nim czuć prawdziwie wypoczęci i szczęśliwi.