Niwaki – do każdego ogrodu

Niwaki – do każdego ogrodu

5 views
0

Niwaki – drzewka formowane można w ostatnim czasie zobaczyć w wielu ogrodach, na tarasach, na balkonach, a niekiedy nawet we wnętrzach. Polakom spodobały się niewielkie, formowane drzewka o nowoczesnym wyglądzie. Co warto o nich wiedzieć? Gdzie najlepiej je kupić? Co trzeba wiedzieć decydując się na taką roślinność w ogrodzie? Odpowiedź poniżej.

Niwaki – wyjątkowe drzewa

Wybór odpowiedniego rodzaju drzewa do przestrzeni na zewnątrz wymaga starannego rozważenia i planowania zarówno dla ludzi, jak i dla samej rośliny, szczególnie jeśli chcemy się cieszyć z wyjątkowego widoku, odrobiny cienia i czystego powietrza.

To, gdzie posadzi się konkretne drzewko ma olbrzymie znaczenie. Wybór miejsca ze słabym drenażem może prowadzić do gnicia korzeni lub innych problemów dla nowej rośliny. Należy unikać sadzenia drzew w pobliżu samych domów lub źródeł wody. Ponadto trzeba unikać też sadzenia drzew w pobliżu linii energetycznych, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia lub utraty korzeni. Drzewa nigdy nie powinny być sadzone w pobliżu dróg, jeśli mogłyby w nie uderzyć samochody.

Jak dbać o swoje nowe drzewo po zasadzeniu?

To, jak należy dbać o konkretną roślinę zależy w dużej mierze od jej cech fizycznych, a także od miejsca, w którym zdecydowałeś się umieścić je na swoim podwórku. Drzewa, które są niskie, wymagają dodatkowej opieki, ponieważ zajmują mniej miejsca niż te, które są szerokie lub wysokie.

Regularne podlewanie tego typu drzew pozwala zmniejszyć ryzyko zgnilizny korzeni spowodowanej słabym zatrzymywaniem wilgoci w podłożu glebowym. Utrzymanie odpowiedniego poziomu pH w glebie drzewa pomaga również zapobiegać problemom z pogarszającą się kondycją roślin z powodu nadmiernej kwasowości lub zasadowości obecnej w lokalnej mieszance gleby. W razie potrzeby nawożenie pomoże w promowaniu zdrowego wzrostu. Każdy powinien zachować ostrożność podczas stosowania nawozów, ponieważ niektóre z nich wytwarzają niebezpieczne opary po zmieszaniu z mokrymi liśćmi lub korą.

Gdzie najlepiej sprawdzą się te drzewka?

Osoby, które zdecydowały się na niwaki w swojej przestrzeni są bardzo zadowolone. Tego typu drzewka nie tylko doskonale prezentują się w ogrodach w stylu japońskim, ale również w tych minimalistycznych i skromnych, w których to właściciele bardzo skrupulatnie dobierają każde drzewko i kwiatka.

Co ciekawe, w niektórych sklepach można kupić już drzewka formowane ozdobne w donicach. Tym samym, można umieścić w swoich przestrzennych salonach, sypialniach, kuchniach, a nawet pomieszczeniach kąpielowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie niwaki.