Nowości 2016- gry na PC

1 views
0

Zakończył się rok 2015, w którym wiele się działo. Teraz czeka nas nowe, lepsze czy gorsze to się dopiero okaże. Co nas czeka w 2016 w świecie gier? To możemy sprawdzić już teraz.  Jakie premiery są najbardziej wyczekiwane? W co najchętniej będziemy grać? Zobacz nasz ranking gier 2016. Z pewnością znajdziesz tu swoje ulubione tytuły, poznasz także ciekawe nowości, które z pewnością cię zachwycą.

  •  Doom 2016

Gra podbiła serca graczy w 1993 roku. Wcielamy się w wyszkolonego żołnierza, który trafia do bazy na Marsie. Na miejscu spotykamy stwory, które musimy pokonać. Rozgrywka nawiązuje do starych strzelanek, jest bardzo szybka i dynamiczna. Wszędzie czai się niebezpieczeństwo, więc musimy się mieć na baczności. Dostępny jest także multiplayer oraz edytor poziomów, umożliwiający tworzenie nowych map i nowych trybów gry. Dodatkowo kod bonusowy do zdobycia.

  •  Syberia III (PC)

Kontynuacja przygód prawniczki Kate Walker. Gra, jak sama nazwa wskazuje przebiega na mroźnej Syberii. W grze przyjdzie się zetknąć się z lokalnym ludem Jukoli, mitami czy przemytnikiem dzieł sztuki. Syberia III została stworzona w pełnym trójwymiarze.

  •  Assassin’s Creed Chronicles: India (PC)

Jest to kolejna część Assassin’s Creed. Tym razem gracze przenoszą się do Indii. Akcja gry to 1841 rok, a my wcielamy się w postać zabójcy o imieniu Abraaza Mira. Tłem jest konflikt pomiędzy Brytyjczykami, a Imperium Sikhów. Nasz bohater ma w zanadrzu ciekawe gadżety oraz opanowane do perfekcji sztuki walki.

  •  Far Cry: Primal (PC)

Nowa odsłona Far Cry. Tym razem gracz cofa się w czasy prehistoryczne, a jego główną bronią będzie łuk.

  •  Tom Clancy’s The Division (PC)

Kolejna sieciowa strzelanka z elementami RPG. Akcja The Division  rozgrywa się w apokaliptycznym świecie, wyniszczonego przez pandemię nieznanej choroby. Ludzie, którym udało się przeżyć walczą o przetrwanie. Gra stawia na rozgrywkę wieloosobową i współpracy osób walczących o życie. Zbieramy punkty doświadczenia za wykonane misje, te następnie wymieniamy na nowe umiejętności, ułatwiające walkę w tym jakże niegościnnym świecie. Choć zlecenia można realizować w pojedynkę, to jednak spory nacisk położony został na współpracę.

  • Rise of the Tomb Raider (PC)

Rise of the Tomb Raider to kolejna odsłona popularnej serii gier akcji, rozpoczętych w 1996 roku. Główną bohaterką jest pani archeolog, Lara Croft. Fabuła w tej części jest kontynuacją wydarzeń z części poprzedniej. Lara Croft stawia sobie za zadanie odnalezienie zaginionego przed wiekami miasta Kitież. W tym celu odbywa wyprawę na Syberię. Świat gry obfituje nie tylko w główne zadania związane z kampanią dla pojedynczego gracza, ale również szereg pobocznych aktywności. Znajdziemy tu misje typu klasyczne znajdźki, grobowce oraz jaskinie do eksploatacji, a także mniejsze zadania oraz wyzwania zlecane nam przez postacie niezależne.

  • Need for Speed 2015 (PC)

Reaktywacja serii oferująca rozbudowaną i wciągającą kampanię fabularną oraz tryb wieloosobowy. 77777 Online Gra oferuje zaawansowaną oprawę graficzną oraz klimatyczną ścieżkę dźwiękową opartą o wiele licencjonowanych utworów.  Mirror’s Edge: Catalyst przeznaczone jest głównie do rozgrywek w pojedynkę, ale produkcja zaoferuje też jakiś system rankingu, tudzież zmagań wieloosobowych. Gra śmiga na silniku Frostbite 3, generującym pełne szczegółów tereny oraz świetną animację.

  •  Deus Ex: Rozłam Ludzkości (PC)

Deus Ex: Rozłam Ludzkości to kolejna odsłona zapoczątkowanej w 2000 roku serii Deus Ex. W produkcji stworzonej przez ekipę Eidos Montreal ponownie wcielamy się w Adama Jensena – głównego bohatera Buntu Ludzkości, który musi stawić czoła terrorystom z całego świata.  Rozgrywka wykorzystuje mechanizmy zastosowane w poprzedniej odsłonie, oferując nieliniową zabawę, podczas której równie dobrze możemy strzelać do wszystkiego co się rusza, jak i skradać się i po cichu wykańczać kolejnych wrogów. Wszystko to dzięki wykorzystaniu modyfikacji ciała Jensena. Dzięki technologii przyszłości potrafi on widzieć przez ściany, skanować wrogów, hakować urządzenia i robić wiele innych rzeczy. Dający spore pole do popisu gameplay uzupełniany jest także przez świat produkcji, reagujący na nasze poczynania. Podejmując konkretne działa w jednym etapie, wywołujemy ich konsekwencje w innym. Wszystko to doprawione zostało przez zaawansowaną sztuczną inteligencję, która jest dużo bardziej wymagająca niż w Buncie Ludzkości.

  • Cyberpunk 2077 (PC)

Cyberpunk to produkcja warszawskiego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z gry Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel RPG, jednak tym razem świat fantasy zamieniono na klimaty science-fiction. Akcja osadzona została w niedalekiej przyszłości, gdzie cybernetyczne implanty i ulepszenia ciała występują na porządku dziennym. Całość oparta jest na popularnej grze fabularnej, autorstwa Mike’a Pondsmitha, który brał udział w procesie produkcji. Tytuł działa na podrasowanym silniku RED Engine 3, a ogromny świat jaki oferuje, obfituje w doskonale odwzorowane, nawet najmniejsze detale. Nie zabrakło oczywiście systemu rozwoju postaci, nieliniowego scenariusza, czy wyborów moralnych wpływających na historię świata. Gra łączy w sobie widok zarówno z perspektywy trzeciej, jak i pierwszej osoby. Pozagrowe źródła inspiracji twórczej dla studia CD Projekt RED stanowią m.in.: film Łowca androidów, komiks Eden, anime Ghost in the Shell czy książki Williama Gibsona.

I jak przypadła ci do gustu lista gier na rok 2016? Masz już swoje tytuły, na które będziesz oczekiwać?