Obcasy nie zawsze zdrowe

views
0

Wiele kobiet kocha buty na obcasach, ponieważ chodzi się w nich zupełnie inaczej niż w płaskich butach, a nawet inaczej wygląda. Obcasy wymuszają seksowne kołysanie biodrami i wysunięcie ich do przodu, a więc od razu po włożeniu takich butów kobieta prezentuje się bardziej zmysłowo.

Oczywiście wysmuklają i wydłużają też nogi, są więc nie zastąpione, gdy wkłada się spódnice i sukienki. Optycznie także wyszczuplają, jest to więc doskonała propozycja dla pań mających problem z większą bądź mniejszą nadwagą.

Trzeba jednak pamiętać, że tylko noszenie obcasów o rozsądnej wysokości jest zdrowe. W przeciwnym razie, gdy są zbyt wysokie, może świetnie wyglądają, ale za to mają złe skutki dla zdrowia, zarówno od razu, jeśli chodzi o ból stóp, łydek i kręgosłupa, jak i później. Takie buty często deformują stopy i doprowadzają do bolesnych odcisków.

Kompromis?

Trzeba więc sięgać po dobrze wyprofilowane, wysokiej jakości obuwie na obcasie nie wyższym niż 8 centymetrów, zwłaszcza jeśli chodzi się w takich butach na co dzień. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, których praca wymaga tego rodzaju obuwia. Naprawdę wysokie obcasy trzeba zaś zostawić sobie na naprawdę wielkie wyjścia, tym bardziej, że noszenie ich na co dzień mało kiedy jest wygodne. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład obuwie typu czółenka. Bardzo klasyczne, zwykle na takim właśnie, niewysokim, wygodnym i bezpiecznym dla zdrowia obcasie, a przy tym dostępne w niezliczonej ilości wzorów i kolorów. Warto zaopatrzyć się w kilka par takich butów, najlepiej w różnych barwach i fasonach, bo dzięki temu, że są one zakryte, można je nosić od wiosny aż po późną jesień. Świetnym rozwiązaniem są na przykład czółenka w kolorze szarym, które pasują niemalże do wszystkiego.