Obsesyjna chęć podobania się

20 views
0

Niektóre kobiety zrobią wiele, by nie powiedzieć wszystko, by podobać się mężczyznom, bądź jednemu wybranemu mężczyźnie. Niestety, wiele kobiet zatraca się w tych dążeniach do ideału, a wszystko po to, by zadowolić mężczyznę, który koniec końców, i tak znajdzie coś, wartego jeszcze poprawy. Skąd takie zachowania? Dlaczego kobiety dopuszczają do takich sytuacji?

Ile razy zdarzyło Ci się zastanawiać jakie kobiety lubią mężczyźni, a raczej jakie kobiety lubi ten jeden konkretny mężczyzna. Nawet jeśli jesteście w związku jakiś czas, nieustannie myślisz, co by w sobie zmienić, poprawić, by jeszcze bardziej się podobać. Większość mężczyzn przymyka na to oko i nawet codzienne „biadolenie” na temat jak się pozbyć cellulitu puszcza mimo uszu, bo przecież tak naprawdę nie widzi żadnej skórki pomarańczowej. Pewnie gdybyśmy o niej nie mówiły, nie wiedzieliby, że istnieje coś takiego. To bardzo dobrze, bo gdyby każdy mężczyzna przykuwał uwagę do tego, co myśli o sobie jego kobieta, a co więcej, gdyby w to wierzył i podzielał jej zdanie, żaden związek nie miałby prawa się udać. Co więc kobiety mogą zrobić by wszystkiego tak nie utrudniać?

Być może najlepszą i najprostszą metodą jest po prostu uwierzenie w siebie? Skoro mężczyzna wybrał kobietę swojego życia, trwa przy niej i daje jej odczuć, że jest piękna i nie chce w niej nic zmieniać, to może warto w to uwierzyć? Może zamiast zastanawiać się, jakie kobiety lubią mężczyźni i dążyć do tego „ideału” przyznać się przed samą sobą, że może nie jestem idealna, ale z pewnością jestem najpiękniejsza dla swojego mężczyzny. I nie mówić w kółko o tym, jak się pozbyć cellulitu, czy nie jestem za gruba, a może za chuda… . nawet święty człowiek by oszalał. Polub siebie, podobaj się samej sobie, a z pewnością dostrzeżesz, że podobasz się innym wkoło.