Odpowiedni ubiór dla dzieci podczas upalnych dni

Odpowiedni ubiór dla dzieci podczas upalnych dni

6 views
0

Lato jest zdecydowanie jedną z ulubionych pór roku dla większości osób. Promienie słońca padające na twarz, ciepłe powietrze i gorące otoczenie są rajem dla ciała i duszy.

Upalne dni pozwalają na bardziej odkryte stylizacje i lżejsze obuwie. Jednak czy ta zasada działa również w przypadku małych dzieci?

Idealna odzież dla delikatnej skóry dziecka

Małe dzieci pozbawione są tak dużej i wykształtowanej odporności, jaką mają dorośli. Poza tym ich skóra jest bardziej delikatna i skłonna do podrażnień, dlatego odzież, którą zakładają dzieci musi być zdecydowanie bardziej miękka, najlepiej wykonana z włókień naturalnych.

Jak ważne są skarpetki dla dziecka na lato?

To samo tyczy się skarpetek. Małym dzieciom rodzice często kupują skarpetki bawełniane, gdyż przyjęło się, że są one najlepsze i najbardziej korzystne dla skóry. To prawda, są rewelacyjne, ponieważ bawełna cechuje się miękkością, jest miła w dotyku i w żadnym stopniu nie podrażania skóry. Sprawdzą się także skarpetki bawełniane z niewielkimi domieszkami włókień syntetycznych, gdyż taka mała ilość sztucznej tkaniny na pewno nie zaszkodzi, a sprawi, że skarpetki nie będą tak chłonne i odprowadzą wilgoć na zewnątrz, pozostawiając stopę dziecka suchą.

Na lato idealne są skarpetki stopki. Takie skarpetki nie dość, że wyglądają rewelacyjnie do krótkich spódniczek czy spodenek letnich, to jeszcze są na tyle krótkie, że zapobiegają przegrzaniu. W końcu chyba żadne dziecko nie będzie chciało podczas ogromnego upału nosić skarpetek sięgających do połowy łydki. Poza tym, czy ktoś chciałby się opalić tylko do połowy? 🙂

Skarpetki dla małych sportowców

Mimo zamiłowania niektórych rodziców do włókien naturalnych, zdarza się, iż wybierają oni niekiedy skarpetki stopki z tkaniny syntetycznej. Poliester czy lycra mają na tyle znikomą chłonność, że stopa dziecka nie przegrzeje się i uniknie nieprzyjemnych odparzeń, tym bardziej w upalne dni. Poza tym, skarpetki takie, często występujące jako modele skarpetek sportowych cechują się specjalnym krojem o budowie anatomicznej, tzn. dostosowane są do prawej oraz do lewej stopy, w przeciwieństwie do skarpetek uniwersalnych, które można założyć w dowolnej kolejności. Dla dzieci, które jeżdzą na rowerze czy rolkach, grają w piłkę, a także spędzają długie godziny, biegając po dworze podczas gorących dni – skarpetki takie będą rewelacyjną opcją.

Wzór na skarpetkach – wybór należy do dziecka

Mimo, że skarpetki stopki są krótkie i nie widać ich często zbyt mocno spod obuwia, to jednak można dostrzec ich kolor i wzór. Dlatego też dzieci uwielbiają stopki w fajnych kolorach oraz z ulubionymi wzorami. W ostatnich latach na topie zarówno wśród dorosłych jak i wśród dzieci, są kolory neonowe i to właśnie w takich szalonych kolorach często gustują maluchy. Jeśli chodzi o nadruki to zdecydowanie królują wzory dziecięce. Postacie z bajek, kwiatki, serduszka, samochody – to wzory na skarpetkach po prostu uwielbiane przez dzieci, tym bardziej latem, gdzie ważne jest, aby dodać ubraniom trochę koloru.