Opakowania cukiernicze – bogactwo wzorów na każdą okazję

Opakowania cukiernicze – bogactwo wzorów na każdą okazję

4 views
0

Powstające ostatnio jak grzyby po deszczu cukiernie i działy cukiernicze w dużych obiektach handlowych starają się, aby ich wyroby były sprzedawane klientom w estetycznych oraz praktycznych opakowaniach, jakimi są różnego rodzaju pudełka cukiernicze. Producenci takich opakowań prześcigają się w projektowaniu i wykonywaniu coraz bardziej atrakcyjnych pudełek, kartonów, a także praktycznych opakowań z przezroczystych tworzyw sztucznych.

Jakie opakowania cukiernicze są obecnie dostępne u producentów?

Są to proste kartony do ciast, które jednak spełniają swoje podstawowe funkcje. Biały lub kolorowy karton posiada powłokę, która zapobiega przyklejaniu się wyrobu do ścianek. W tego typu opakowaniach cukierniczych można zarówno przewozić słodkie wyroby, jak i przechowywać je w urządzeniach chłodniczych.

Innym popularnym rodzajem opakowań są pudełka cukiernicze, które posiadają przezroczyste okienka, bardzo ładnie eksponujące walory estetyczne każdego wyrobu. Kartony do ciast z okienkiem są często wykorzystywane w dużych sklepach, ponieważ każdy klient może obejrzeć zawartość przed zakupem.

Jeszcze inną kategorią są opakowania cukiernicze okolicznościowe. Są one produkowane w różnych wariantach dopasowanych do konkretnych świąt lub uroczystości. Popularne są kolorowe opakowania posiadające wzory charakterystyczne dla okoliczności świątecznych, dlatego mogą wraz ze słodką zawartością być doskonałym prezentem dla rodziny lub znajomych.

Do jakich wyrobów cukierniczych producenci dostosowują opakowania?

Generalnie do każdego rodzaju wyrobów cukierniczych można dobrać odpowiednie opakowanie, które będzie chroniło przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniem produktu. Są to podstawowe funkcje opakowań cukierniczych, ponieważ wyroby są delikatne i łatwo je zniszczyć.

U producentów opakowań cukierniczych wykonywane są pudełka na pączki, torty, ciasta miękkie, ciastka i wiele innych wzorów, spośród których można dopasować odpowiednie dla danego wyrobu. Każde z nich ma za zadanie chronić delikatny produkt, aby zachował on swój estetyczny wygląd oraz walory smakowe.

Do wyrobów bardziej reprezentacyjnych, takich, jak torty, torciki i inne o ozdobnym wykończeniu dobiera się opakowania eksponujące ich atrakcyjny wygląd. Jeśli ciasta są sprzedawane na wagę, częściej stosuje się proste opakowania transportowe.