Optymalizacja pracy chirurgów to bardzo ciężki orzech do zgryzienia.

Optymalizacja pracy chirurgów to bardzo ciężki orzech do zgryzienia.

2 views
0

Wymaga bowiem nie tylko dokładnej znajomości swoich zadań, procedur bloku operacyjnego, znajomości prawa, bez majtek technik działania, a także używania stale zmieniających się w środków i wytycznych.

Osoba koordynująca pracę chirurgów musisz przede wszystkim ściśle współpracować z zespołem. Z reguły jest to po prostu członek albo kierownik zespołu.

Na stół operacyjny obchodzone są osoby które wymagają tak zwanych dużych lub małych zabiegów. To podstawowe rozróżnienie pozwala zdefiniować jakiego rodzaju zestawów i sprzętu będą potrzebować chirurdzy.

Narzędzia dzieli się na wielorazowe i jednorazowe, a ich wybór zależy często od ceny. Nie chodzi nam to tylko o cenę zakupu, ale też cenę utylizacji i ponownego wykorzystania.

W przypadku dużych obiektów zwykle bardziej opłacalna jest kompleksowa sterylizacja narzędzi.

Warto dodać że w przypadku małych zestawów, liczba wykorzystanie przedmiotów wynosi około 10-15. Koszt jednego instrumentu wynosi od 10 do 25 złotych.

Sterylizacja zwykle kosztuje około 4 zł za sztukę, licząc przy dużych ilościach.

Z kolei duży zestaw mieści ponad 100 rozmaitych narzędzi, a w tym aż ponad 25 rodzajów przyrządów. Nie dziwi zatem fakt, że operacja są tak bardzo kosztowne.

Dlatego dochodzą oczywiście koszty specjalistów, to też jest ale muszą się dokształcać i trenować, a także sprzęt aparatury i utrzymania sterylności.

Specjaliści składający zamówienia aby ułatwić sobie cały proces tworzą zestawy uniwersalne. Pomagają one dobierać narzędzia spośród zestawów, i znajdują zastosowanie w rozmaitych dziedzinach zabiegów. W szczególnych przypadkach specjaliści – chirurdzy sami dobierają potrzebne dla siebie narzędzia. Będą to na przykład peany, o wysokich właściwościach stali jak np. ten model: https://www.dezynfekcja24.com/product-pol-3208-Peha-Instrument-Kleszczyki-anatomiczne-proste-Pean-14-cm.html

Dobrą praktyką jest ograniczenie liczby narzędzi pakowanych pojedynczo i ułożenie ich sterylnym magazynku tak aby można było je szybko wydobyć.

Informacji udzielił specjalista współpracujący z firmą dezynfekcja24.com