Parzenie czerwonej herbaty

views
0

Herbata zielona wymaga wody o temperaturze 60-80°C. Jest zależna od gatunku herbaty. Napar parzy się niemalże ekspresowo do 3 minut, ponieważ później napój otrzymuje gorzki smak. Tą samą porcję suszu można parzyć 3 razy. Powinno się pamiętać, że napar z drugiego parzenia jest najwartościowszy. Niektóre źródła podają, że pierwsze parzenie powinno się wylewać.

Biała herbata parzy się około 7 minut w temp 85°C. W ten sposób uwolni się charakterystyczny dla niej bukiet smakowy.

Aby poprawnie zaparzyć czarną herbatę dobrze jest zalać ją Zalana wodą o temperaturze poniżej 90°C nie uwalnia pełnego bogactwa aromatu. Czas parzenia czarnej herbaty to około 3-5minut, należy jednak dobrać go według własnego gustu. Zbyt długie parzenie powoduje uwolnienie taniny, która neutralizuje pobudzające właściwości teiny i nadaje gorzki posmak.

Parzenie herbaty ziołowej nie jest tak proste jak w przypadku pozostałych odmian, ponieważ chcąc zachować w pełni właściwości lecznicze należy dostosować się do wskazówek zaparzenia ziół. Znaleźć je można na portalu miłośników herbaty: www.NaturaHerbaty.pl

Czerwona herbata znana również jako pu-erh potrzebuje tylko 5 minut do pełnego zaparzenia. Odbywa się ono w temperaturze od 90 do 100 stopni Celsjusza. Herbatę odchudzającą można parzyć wielokrotnie, ponieważ herbata uwalnia inne enzymy.