Pedalboard – zastosowanie i cena

Pedalboard – zastosowanie i cena

17 views
0

Osoby, które na co dzień pasjonują się muzyką, a nawet zarabiają w ten sposób, przykładają dużą wagę do kwestii zabezpieczania i przechowywania sprzętu. Dotyczy to takich instrumentów jak np. gitary. Jest to ważne, ponieważ instrumenty muzyczne nie należą do tanich produktów. W trakcie przenoszenia i przewożenia warto, zatem zadbać o to, by we właściwy sposób je zabezpieczyć.

Pedalboardy – zastosowanie i wyposażenie

Pedalboardy to proste i wytrzymałe, a jednocześnie bardzo pożyteczne produkty na efekty gitarowe. Dobrej jakości pedalboardy charakteryzują się dobrym materiałem do pokrycia wewnątrz, wiekiem wyścielanym pianką i aluminiowymi osłonami na zewnątrz. Posiadają też solidne, np. niklowane rączki z pokryciem z PCV. W zależności od producenta i marki mogą też posiadać chromowane logo.

Pedalboard cena – na co zwracać szczególną uwagę, kiedy szukamy idealnego produktu?

Urywające się uchwyty i zamki, które się rozsypują to codzienność, z jaką borykają się właściciele gitar. Do tego dochodzi jeszcze odklejająca się płyta wierzchnia. Czasami wynika to z przeładowania samego futerału, który służy do przenoszenia i przewożenia nie tylko gitary, ale też innych rzeczy. Wówczas sprawdzi się dobry pedalboard.Kupując pedalboardy warto mieć na uwadze jak wiele dodatkowych rzeczy będziemy przenosić lub przewozić ze sobą. Wówczas dobry pedalboard pełni rolę całego futerału na efekty gitarowe, zwłaszcza kiedy nie posiada osobnej płyty do mocowania efektów. Te są przymocowywane do wieka futerału, a głębsza część skrzynki jest w takiej sytuacji odejmowana. Szukając dobrego produktu warto, więc wiedzieć czego oczekujemy i jak ma się sprawdzać w przyszłości.

Pedalboard cena

Ceny pedalboardów są zróżnicowane. Tego typu produkty można kupić już za kilkadziesiąt złotych, choć nie są one wysokiej jakości. Te droższe posiadają m.in. solidną płytę ze sklejki wraz z metalowymi, mocnymi uchwytami, które umożliwiają szybkie i wygodne wyjmowanie. To ważne cechy jeśli chodzi o tego typu sprzęt. Dobre, droższe produkty posiadają także wyjmowaną płytę z efektami. Co ciekawe, nie są na ogół tak drogie, by mocno nadszarpnąć domowy budżet. Ich zakup można wcześniej zaplanować, odkładając odpowiednią sumę pieniędzy. Wówczas droższy zakup nie będzie obciążający dla kieszeni, a sprawi wiele satysfakcji.