Pestki moreli jako źródło witaminy B17

1 views
0

Opinie osób spoza środowiska medycznego różnią się dość często od stanowiska lekarzy. Do takich ambarasów należy witamina B17. Reprezentanci środowisk pozamedycznych uważają, że witamina B17 jest elementem o własnościach przeciwnowotworowych, użytkowanym również w kurowaniu raka. Co ciekawe, wiele badań prowadzonych nad witaminą B17 nie potwierdziło tych teorii. W razie otrzymywania zwiększonych miar amigdaliny, ukazywały nawet jej szkodliwość dla układu.

Trzeba pamiętać o tym, iż amigdalina jest składnikiem zawierającym cyjanowodór, który w większych dawkach w systemie człowieka jest po prostu niekorzystny i może powodować zatrucia. Równolegle, testy wykonywane dzisiaj na ludziach zdrowych a także mających raka były uzyskiwane z użyciem witaminy B17 która została najpierw sztucznie oczyszczona z jakichkolwiek pobocznych elementów przyczyniających się w dużej mierze do zatrucia organizmu.

Dzisiaj jest dostępny środek suplementujący witaminę B17. Aczkolwiek promowane jest obecnie stosowanie tej witaminy w ramach diety. Na przykład bogate w amigdalinę są pestki przeróżnych owoców, a zwłaszcza moreli. Kłopot może pojawić się, gdy chcemy nabyć suplement witaminy B17. Najszybszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie internetowych wyszukiwarek i wpisanie hasła „gdzie nabyć witaminę B17”. W ten sposób pojawią się wyniki poszukiwania, które wskażą nam źródła tego suplementu osiągalne w naszym kraju. Warto jednak wpierw zapoznać się z stosowną literaturą a także skonsultować się z lekarzem.