Piękny wygląd bez względu na wiek

2 views
0

Dookoła nas pojawiają się ciągle nowe plakaty oraz spoty reklamowe, na których młode dziewczyny reklamują kosmetyki i innego rodzaju produkty na polepszenie wyglądu. Nawet zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych są promowane przez stosunkowo młode panie, które jeszcze nie korzystają z takich usług.

A przecież równie dobrze kobiety powyżej pięćdziesiątego roku życia mogą to robić, w końcu to one są klientkami studiów urody. Co prawda linie kosmetyków przeznaczonych wyłącznie do cery dojrzałej są reklamowane przez kobiety w średnim wieku, jednak w przypadku produktów uniwersalnych nie jest już tak. A przecież w każdym wieku można wyglądać atrakcyjnie i nie trzeba się na siłę odmładzać. Paznokcie maluje się przecież w każdym wieku, niezależnie czy jesteśmy nastolatkami czy babciami i nie powinno być to uważane za coś dziwnego. Minęły już czasy, kiedy panie w pewnym wieku zamykały się w domach i zajmowały gromadką wnucząt. Zdobienie paznokci można wykonać w każdym wieku, nawet bardzo podeszłym. Jednak na plakatach reklamujących lakiery do paznokci widzimy tylko bardzo młode dłonie…

Coraz większa liczba kobiet dojrzałych wybiera kuracje odmładzające skórę. Nie tylko botoks jest przez nie stosowany, ale także różne metody odświeżania twarzy i skóry całego ciała, jak przykładowo mikrodermabrazja, czyli profesjonalny peeling. Tak naprawdę bardzo młodych dziewcząt nie stać na takie profesjonalne zabiegi i właściwie ich nie potrzebują. Mimo to z plakatów uśmiechają się do nas tylko bardzo młode twarze. A przecież panie po 50-tce potrafią olśniewać wyglądem.

Każda z nas może o siebie zadbać, niezależnie od wieku. Nie ma sensu dążyć do odmłodzenia społeczeństwa na siłę i zacząć akceptować swój wiek takim, jakim jest.