Pozycjonowanie w Google – 3 skuteczne rady

4 views
0

Wyszukiwarka internetowa Google, posiada obecnie większą ilość użytkowników niż cała konkurencja w tym zakresie traktowana sumarycznie. Nie wchodząc w przyczyny skuteczności Google’a w wyszukiwaniu informacji w sieci www, należy wiedzieć, że w związku z gigantyczną popularnością wyszukiwarki pozycjonowanie stron internetowych w Google stało się niezbędne dla wszystkich, którzy mają ambicje zaistnienia w sieci. W szczególności dotyczy to tych, którzy chcą zarabiać za pośrednictwem internetu, strony firmowe, portale, sklepy internetowe oraz fora powinny znać poniższe trzy kamienie milowe, które pozwolą nawiązać walkę o pierwsze pozycje z liczna konkurencją.

Po pierwsze – dobra domena

Jeśli jesteś na etapie zakładania e-biznesu, i jeszcze nie zdecydowałeś jaką domenę wybrać powinieneś wiedzieć kilka istotnych czynników, które mogą wpływać na wysokość w wynikach wyszukiwania. Po pierwsze domeny typu .pl i .com będą lepsze niż, np. regionalne, zasada ta bazuje na większej „ważności” domen krajowych nad regionalnymi – bardzo intuicyjne i logiczne założenie. Po drugie domena powinna zawierać słowa kluczowe, nawet jeśli wielu ekspertów z dziedziny seo twierdzi, że sam fakt umieszczenia serwisu na domenie zawierającej słowo pozycjonowane NIE ma znaczenia, to na pewno internauci linkujący z sieci z adresu www – WPROST – przyczynią się do wzrostu popularności strony. Jeśli nie wiesz dlaczego, dowiesz się w poradzie nr 2;). Tak na zakończenie tematu domen, bardzo dobrze na wyniki seo, wpływa wiek domeny – dlatego jeśli możesz kupić domenę, która istniała wcześniej w sieci to najlepsze rozwiązanie z możliwych.

Po drugie – linki pozycjonujące z „dobrych” miejsc

Jak powszechnie wiadomo, to linki sprawiają, że strona internetowa pojawia się wyżej w wynikach wyszukiwania i dotyczy to wszystkich wyszukiwarek, nie tylko Google’a.  Aby linki, które umieszczasz w internecie przynosiły Ci najlepsze rezultaty, dbaj aby pochodziły z miejsc dobrej jakości, oraz aby były otoczone tematycznym tekstem. Linki z miejsc tematycznych, związanych z tematyką Twojej strony są lepszej jakości, i nawet jeśli by się okazało, że aktualnie algorytm nie bierze tego pod uwagę w dużym stopniu, docenisz swoje tematyczne linki w momencie kiedy zacznie. Dodatkowo, staraj się pozyskiwać linki ze stron o wysokim współczynniku PR, to także ma znaczenie.

Po trzecie  – optymalizacja seo serwisu

Jeśli Twoja strona internetowa ma pojawiać się wysoko w Google, to musisz zadbać o dobrą optymalizację treści twojego serwisu, sklepu czy blog’a.  W przypadku sklepów internetowych powinieneś zaiteresować się czym jest pozycjonowanie long tail. Pozatym w temacie optymalizacji, sprawdź swoje meta tagi (ważne są description) oraz tagi title na kolejnych podstronach. Aby adres www był wysoko na daną frazę, musi posiadać w swojej treści słowa na które jest promowany, jesli odpowiednio „wypełnisz” treścią swoją stronę, będzie ona wykorzystywała pełen potencjał płynący z wszystkich innych działań towarzyszących na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj na forum PiO albo na jakiś blog seo, wiele jest tego typu miejsc w wynikach wyszukiwaina Google’a – i możesz tam pozyskać podstawową wiedzę w zakresie optymalizacji stron.