Praca w Niemczech – Jak odzyskać zwrot podatku?

Praca w Niemczech – Jak odzyskać zwrot podatku?

6 views
0

Interesuje Cię zwrot podatku z Niemiec? Nie wiesz, jak się do tego zabrać i potrzebujesz fachowej pomocy? Rozliczenie podatku z zagranicy może być łatwe, proste i przyjemne. Biuro podatkowe Holandia.org zamienia skomplikowane i trudne do zrozumienia formalności w zasadne i logiczne. Wystarczy, że pracowałeś/pracowałaś legalnie w Niemczech, a Twój pracodawca odprowadzał za Ciebie składkę na poczet podatku dochodowego. W takim przypadku należy Ci się zwrot podatku z Niemiec? Dowiedz się więcej, co zrobić, aby pieniądze trafiły na Twoje konto!

Rozliczenie podatku z Niemiec łatwiejsze niż myślisz

Zwrot podatku Niemcy razem z Holandia.org możliwy jest nawet w 6 tygodni. A średnia kwota zwrotu wynosi nawet 1200 euro! Wielu naszych rodaków pracuje u naszych zachodnich sąsiadów. Część z nich wykonuje tę pracę na “czarno”. Jednak ci, co podjęli się w tym kraju pracy legalnie, mają odprowadzane co miesiąc składki na rzecz podatku dochodowego. Jeśli był on wyższy, niż zakładany przez urząd skarbowy, podatnikowi należy się zwrot nadpłaconej kwoty. Wszystkie wnioski i dokumenty niemiecki urząd skarbowy – Finanzamt – przyjmuje do 31 maja bieżącego roku podatkowego. Warto pamiętać o tym terminie. W przypadku spóźnienia, urzędnicy mogą nałożyć na podatnika karę finansową. 

Jak przebiega procedura zwrotu podatku z Niemiec?

Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy doradcy podatkowego, wejdź na https://holandia.org/ i rozlicz swój podatek z biurem rozliczeniowym dla Polaków pracujących za granicą. Będą Ci potrzebne do tego następujące dokumenty: wypełniona ankieta osobowa, kopia dokumentu tożsamości, kopia karty podatkowej, druk EU-EWR oraz informacje o kosztach dojazdu do pracy, umowie najmu mieszkania czy opłaconych rachunkach, które uwzględniane są w ulgach podatkowych. Cała wymiana danych z Finanzamt przebiega elektronicznie, stąd podatnicy mogą liczyć na szybszy zwrot podatku z Niemiec. Zaufaj Holandia.org i powierz nam swoje coroczne rozliczenie podatku!