Praktyczne meble industrialne, dopasowane do potrzeb

Praktyczne meble industrialne, dopasowane do potrzeb

13 views
0

Stworzenie niebanalnego wnętrza w stylu loftowym jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Szeroki wybór materiałów oraz meble industrialne pozwolą na zmianę przestrzeni i nadanie jej estetyki. Dlaczego styl industrialny cieszy się takim zainteresowaniem? Jakie meble i dodatki wybrać, aby przestrzeń zachwycała?

Meble industrialne w mieszkaniach

Styl industrialny charakteryzuje się skromnością, zastosowaniem konkretnych materiałów (stal, kamień, szkło, lite drewno). Wnętrza loftowe są przestronne, jasne, dają poczucie przestrzeni. Okazuje się, że styl loftowy możemy wykorzystać również w naszych mieszkaniach – wystarczy odrobina fantazji i meble industrialne. Podczas aranżowania wnętrza warto pamiętać o kolorach – styl loftowy to przede wszystkim biel, czerń, ale również grafit czy popiel. Taka baza może wydawać się bardzo stonowana, jednak pamiętajmy, że w stylistyce loftowej nie ma miejsca na zbędne dekoracje. Meble industrialne tworzone są z materiałów takich jak metal, drewno, szkło. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się stoliki kawowe, jak również klasyczne stoły jadalniane, stołki tylu hoker, szafki nocne, stoliki pomocnicze. Meble te posiadają kilka istotny cech: są trwałe, eleganckie i praktyczne, doskonale sprawdzą się również we wnętrzach minimalistycznych czy skandynawskich.

Meble industrialne w salonie

Domowy salon to miejsce, gdzie odpoczywamy, relaksujemy się, spędzamy czas w gronie znajomych i bliskich. Warto zaaranżować to miejsce z pomysłem. Punktem centralnym może być stolik loftowy, wokół którego ustawimy komfortową kanapę z fotelami. Takie miejsce odpoczynku pozwoli wspólnie popijać kawę, podawać podwieczorki czy też grać w planszówki. Miejsce to będzie też idealną przestrzenią